Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Niedobór wapnia u lamparta

  1. #1
    MareQ
    Guest

    Niedobór wapnia u lamparta

    Siemka,

    Słuchajcie, mam problem (przynajmniej tak mi sie wydaje) z moim gekiem. Otóż słyszałem że niedobór wapnia objawia się nieskoordynowanymi ruchami (problemy z mięśniami), krzywizną, i tym żę leży z wyprostowanymi kończynami... Mój właśnie czasami tak leży, nogi ma wyciągnięte, jakby sie naciągał. Również przyuważyłem że jak powoli idzie to mu nóżki lekko drgają, tak jakby sie wachał. Wogóle ostatnio sie jakiś taki zrobił nieruchawy, siedzi w jednym miejscu i sie niebardzo mu chce ruszać. Troche zszażał, więc najprawdopodobniej będzie miał wylinke. Martwie sie że jeżeli faktycznia ma niedobór wapnia to będzie problem z zrzuceniem martwego naskórka.
    Teraz moje pytanie brzmi następująco: Czy mam powody do obaw czy to wszystko co opisałem jest jaknajbardziej normalne u lampartów?

    Proszę was o pomoc, tutaj chodzi o biedne stworzonko... (

    Pozdrawiam,

    MareQ Polska Pd.
    -------------------
    gg 3427449

  2. #2
    Jeronimo
    Guest

    Re: Niedobór wapnia u lamparta

    kiedys byla fajna dyskusja na temat spiacego gekona... bo gekon spi jak trendowaty, wyciaga lapy na boki i wogle :P
    No jesli jednek jak przestraszysz gekona a on ma nadal trudnosci w poruszaniu i ma skrzywienia... no to moze byc problem...
    no ale IMHO gekon sie wyleguje


  3. #3
    MareQ
    Guest

    Re: Niedobór wapnia u lamparta

    Tyke właśnie że on niema trudności w poruszaniu sie. Chodzi normalnie, tylko jest taki jakiś mniej aktuwny. Jak go wziolem do ręki to sie wydawał taki troche sflaczały. Ale z drugiej strony jest coraz bardziej szary więc niewiem, może to przez tą wylinke co ty nato?

  4. #4
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: Niedobór wapnia u lamparta

    MareQ a dawajesz mu wapno? Jezeli mu od malego nie dajesz to jest to krzywica...

  5. #5
    MareQ
    Guest

    Re: Niedobór wapnia u lamparta

    Znaczy sie sprawa jest taka ze ja go mam dopiero 2tygodnie. Wczesniej to nie wiem jak było. Kupiłem go w Biofilu, a tam podobno zwierzaki traktuje sie należycie.
    Teraz dostaje witaminy firmy Sera. Czy to wystarczy czy jeszcze cos powinien dostawać.
    Aha, no i miałem napisać że juz po wylince. Na szczęście nic mu na palcach nie zostało. Tylko dalej jest taki jakiś nieruchawy, przedtem bardziej reagował na moją obecność (np. podnosił sie jak puknołem w szybe) a teraz to najwyżej łaskawie raczy przekręcić łeb coby obczaić co jest grane. Czy wiąże się to także z tą jego wylinką czy to może byc coś poważnego?

  6. #6
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: Niedobór wapnia u lamparta

    Zazwyczaj gdy gekony przechodza wylinke sa bardziej osowiale. A w jakim wieku jest gekon?

  7. #7
    MareQ
    Guest

    Re: Niedobór wapnia u lamparta

    Gekon ma ok. 18cm długości, czyli to bedzie gdzieś 5mies

  8. #8
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: Niedobór wapnia u lamparta

    Dawaj mu wapno - Calcium w plynie doustnie lub sproszkowane na swierszcza, jak chce Ci sie bawic mozesz tez naswietlac co pare dni gekona kilkanascie minut UV

  9. #9
    MareQ
    Guest

    Re: Niedobór wapnia u lamparta

    A takie calcium to gdzie moge dostać? A co do naświetlania to mam w planie mu kupić świetlówke UV A narazie jak jest ładna pogoda to biore go na 10min na słońce

  10. #10
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: Niedobór wapnia u lamparta

    na 10 min na slonce ja tez biore go na balkonik a calcium kupisz w aptece Ja podaje mu w plynie ale mozna tez sproszkowanego na swierszcza, tylko tego swierszcza gek musi szybko zjesc zeby sie z wapna owad nie wytrzepal.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •