Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Przyłapany

  1. #1
    MareQ
    Guest

    Przyłapany

    Siemka,

    Przyłapałem mojego gekona na jedzeniu torfu i piasku. Czy moge go jakoś tego oduczyć czy poprostu zmienić podłoże?


    -_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
    PoZdRaWiAm

    MareQ

  2. #2
    Drozd
    Guest

    Re: Przyłapany

    Tak nalezy jak najszybciej zmienic podloze najlepiej na zwirek bo tak gekon zapcha sobie zoladek i zdechnie ale naprawde bardzo szybko

    POZDRAWIAM

  3. #3
    MareQ
    Guest

    Re: Przyłapany

    A jak myślisz, kostka kokosowa (czy tam chips kokosowy nieznam sie na tym dokładnie) może być? Narazie przełożyłem go to mniejszego terra a na podłoże dałem gazete, musi tak wytrzymać do piątku bo dopiero wtedy pojade po ten żwirek czy coś innego. Ile gekon musiałby tego piasku wogóle zjeść żeby doszło do jego zapchania?

    -_-_-_-_-_-_-_-_-_
    PoZdRaWiAm
    MareQ
    gg 3427449

  4. #4
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Przyłapany

    Gekony równie dobrze zapychają się piaskiem jak żwirkiem. Podłoże musi być po prosyu niemożliwe do połknięcia - duże gładkie kamienie (otoczaki) lub płaskie piaskowce.


  5. #5
    MareQ
    Guest

    Re: Przyłapany

    Ile gekonowi może "zająć" zapchanie się? Zakładając że od dzisiaj zaczął wcinać ten piasek z torfem, to czy do piątku sie totalnie zapcha czy to jeszcze ujdzie?


    _-_-_-_-_-_-_-_
    PoZdRaWiAm
    MareQ
    gg 3427449

  6. #6
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: Przyłapany

    Moze ten piasek jesc i wydalac nawet miesiac. Z tym ze jego odchody to bedzie prawie sam piasek. Ale w koncu sie tak napcha ze zoladek mu sie zapcha definytywnie. Twoj gekon raczej na pewno nie jest zapchany. Jezeli je pokarm i zrobi kupke wszystko jest ok.

  7. #7
    MareQ
    Guest

    Re: Przyłapany

    Tyle że ostatnio coraz mniej chętnie go wcina. Czasami to wygląda jakby łaske szczelał że wogóle je...

  8. #8
    PEDRO
    Guest

    Re: Przyłapany

    mój gekon je piasek przy polowaniu i co 3-4 dni znajduje w terra piaskową kupe.

  9. #9
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: Przyłapany

    Takie jedzenie piasku wraz ze zdobytym pokarmem jest nawet zdrowe, bo pomaga w trawieniu.

  10. #10
    MareQ
    Guest

    Re: Przyłapany

    On ten piasek zlizuje :|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •