Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Taki wymiar starczy?

  1. #1
    MARCIN BIELIŃSKI
    Guest

    Taki wymiar starczy?

    czy terrarium o wymiarach szer 27 cm wys 40 cm i długosc 75 cm wystarczy dla pary geków ?

  2. #2
    MareQ
    Guest

    Re: Taki wymiar starczy?

    Za wąskie (tak mi sie przynajmniej wydaje)


    _-_-_-_-_-_-_-_-_
    PoZdRaWiAm
    MareQ

    Eublepharis Macularius 1.0.0

  3. #3
    koksik
    Guest

    Re: Taki wymiar starczy?

    Racja za waskie. Ale na uparteggo dasz rade, tylko przy najblizszej okazji zmien je na szersze.



    _________________
    pozdrawiam koksik


  4. #4
    Antoni Wróbel
    Guest

    Re: Taki wymiar starczy?

    Mam takie małe pytanko... Po co piszesz szer. 27, jeżeli możesz je obrócić i już masz szer 40? Bo wysokość dla tych gekonów jest nieistotna, a łatwiej dorobić wypukłą pokrywę, niż poszerzać, lub kupować nowy pojemnik... Ale tak czy inaczej takie wymiary dla pary dorosłych nie są idealne... Ale można trzymać!

    Pozdrawiam

  5. #5
    MareQ
    Guest

    Re: Taki wymiar starczy?

    kiepski pomysł według mnie, Antoni. Jak chcesz poprawić wentylacje w takim terra obróconym na bok? Ja osobiście sobie tego nie wyobrażam bez przeróbek, i to dosyć sporych

    _-_-_-_-_-_-_-_-_
    PoZdRaWiAm
    MareQ

    Eublepharis Macularius 1.0.0

  6. #6
    Antoni Wróbel
    Guest

    Re: Taki wymiar starczy?

    Tak jak powiedziałem łatwiej dokupić wypukłą pokrywę niż nowy pojemnik. MIałem na myśli pokrywę, któranie jest płaska tylko ma wysokość np tych brakujących kilkunastu cm. I wtedy z wentylacją i oświetleniem nie ma problemu, bo otworu można zrobić w ściankach pokrywy. Tylko, że jeżeli terrarium jest z cienkiego szkła, to może nie wytrzymać ciężaru pokrywy i tu dopiero pojawia się problem. Rozwiązaniem byłaby lekka pokrywa z tworzywa sztucznego. Widziałem takie właśnie pokrywy, jakie opisuję, fabrycznie wytworzone, w Czechach. Nie wiem, czy są w Polsce dostępne, ale do czego nam Bozia rączki dała?

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •