Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Malutki gekon

  1. #1
    Lestat
    Guest

    Malutki gekon

    Wlasnie wyszedl z jajka..pytanko cjakimi swierszczami go karmic i po jakim czasie od wyjscia z jajka zaczyna malec jesc. No i w czym najlepiej takie szkraby trzymac.. ogolnie prosze o rady dotyczace malutkich gekow z gory dziekuje i pozdrawiam.

  2. #2
    MareQ
    Guest

    Re: Malutki gekon


  3. #3
    Lestat
    Guest

    Re: Malutki gekon

    no ja bym sie klucil czy taki sam nic tam nie ma o trzymaniu ich i po jakim czasie zaczynaja jesc po wykluciu sie z jajka

  4. #4
    sanches
    Guest

    Re: Malutki gekon

    Zbliżony to fakt, lecz i tak wolałbym uzyskać pełniejsze informacje również w formie odnośników do innych postów. Sam szukałem lecz nie dostałem odpowiedzi z wyszukiwarki na pytania zadane przez Lestata. Może należy szukać innych słów kluczy. Co Lestat nawet zauważył w momencie jak piszę ten post.

    Ja trzymam w małym pojemniku po sałtkach z małą zakrętką od słoika jako poidełko. Ma jeszcze włożony chrobotek reniferowy jako miejsce do krycia się. Pudełko lekko spryskiwane. Podałem mu ćmy barciaka mniejszego i świerszcze po wylęgu, nieco podrośnięte, rozmiar około 2-3mm, trochę mniejsze od głowy gekona.
    Malec jest ruchliwy wieczorem i czeka na wyklucie się drugiego osobnika.

    Dla wygody warto stosować linki do podanych adresów zgodnie z opisem w Informacje. np. http://www.terrarium.ht.pl.

  5. #5
    Lestat
    Guest

    Re: Malutki gekon

    Hej Sanches a po jakim czasie od wyklucia zaczol Ci jesc, bo ja mojemu wrzucilem wczoraj malego swierszcza i do dzisiaj go nie zjadl, tez mam go w pudelku po salatce z poidelkiem z zakretki i malym pudelkiem do chowania..to pudelko stoi w duzym tera z normalnymi gekonami.

  6. #6
    koksik
    Guest

    Re: Malutki gekon

    To wyjmij to pudelko z duzego terra bo duze beda stresowac malego, albo odslon je tak zeby sie nie widzialy, a jesc zacznie gdzies tak tydzien po wykluciu, bo teraz ma jeszcze zapasy zoltka, jeden z moich trzech ktore sie wykluly zanim zaczal jesc zrzucil wylinke, fajnie to wygladalo


  7. #7
    sanches
    Guest

    Re: Malutki gekon

    Dorosłe gekony są ruchliwe a mały bardzo płochliwy. Trzymanie ich razem w jednym terrarium, nawet w oddzielnym pojemniku nie jest najlepszym pomysłem, jak zauważył koksik. Mój urodził się dopiero 27.05 i do dzisiejszego rana nie zjadł świerszczyków.

    Koksik, ile czasu było pomiędzy wyjściem gekoników z jajek złożonych od tej samej samicy?

    Moje zostały złożone 18.05 i pierwszy wyszedł 27.05, czekam na drugiego. Drugie jajaeczko już od momentu złożenia było nieco mniejsze. Sądząc po zwiększającym się rozmiarze jajka to na dniach będzie drugi maluch. Przed wyjściem gekona jajko się wydłużyło około dwa razy od czasu złożenia.

    Pomyślałem sobie i tak zrobiłem. Przez 4 tygodnie utrzymywałem temperaturę niską (26-28) a potem trzymałem (i nadal utrzymuję powyżej 30C). Ciekawe jaką płeć będą mieć.

  8. #8
    koksik
    Guest

    Re: Malutki gekon

    sanches napisal:

    >Moje zostały złożone 18.05 i pierwszy wyszedł 27.05, czekam na >drugiego.

    sanches z tego co napisales jajko wyklulo ci sie po 9 dniach, to chyba rekord swiata, jak ty to zrobiles?? moje sie wykluly po 43 dnich.


  9. #9
    sanches
    Guest

    Re: Malutki gekon

    Fact. Ale jak siępracuje w temperaturze 33-34 st.C to różnei to bywa z poprawnością. Oczywiście złożyły jaja 18.04.
    Młody się trzyma i przeszedł już wylinkę. Zato te drugie jajko niestety się przegrzało. Czujnik temperatury się premieścił poza podłoże, szkoda mi bo jak otwarłem jajeczko to gekon był już całkiem ładny.

  10. #10
    koksik
    Guest

    Re: Malutki gekon

    kurcze mi sie jajka przegrzewaly w temeraturze 29,5 a ty wyikubowales w 34 stopnie, niezle, musialo byc mocne jajko.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •