Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: UV dla geków to konieczność?

  1. #1
    Double
    Guest

    UV dla geków to konieczność?

    jak wyzej, rozwazamy wlasnie kupno lamparta

  2. #2
    MareQ
    Guest

    Re: UV dla geków to konieczność?

    krótko zwięźle i treściwie - nie. Jest to jaszczurka nocna także raczej nie potrzebuje UV. W słoneczne dni możwesz go czasami na pole na słoneczko zabrać ale takto to wystarczy poprostu podawać mu witaminki i wapno i bedzie ok Z tego co wiem to większość ludziejów co mają lamparty nie naświetla ich UV-ką Zresztą ja też nie


  3. #3
    Nook
    Guest

    Re: UV dla geków to konieczność?

    czyt archiwum tej listy jak i listy jaszczurki


  4. #4
    Double
    Guest

    Re: UV dla geków to konieczność?

    okej, dosyc, dzieki - wybacz Nook to wlasciwie nie bylo moje pytanie :/

  5. #5
    pepre
    Guest

    Re: UV dla geków to konieczność?

    samo podawanie witamin wcale nie wystarczy - by witamina d3 mogla byc odpowiednio przyswojona wymaga promieni UV! to wlasnie ich brak wraz z wit D sa odpowiedzialne za tak czeste posty typu "czemu mog gekon chodzi jakby na łokciach/kolanach, czemu moj gekon jest tak malo aktywny itp..." lepiej zapobiegac chorobom na wszelkie mozliwe sposoby, niz pozniej leczyc.


  6. #6
    Double
    Guest

    Re: UV dla geków to konieczność?

    nie, Pepre, chodziło mi o to że mój chłopak chciałby sobie sprawić jakąś gadzinkę, i wybieraliśmy pomiędzy lampartem o zbożówką. na razie stanęło na zbożówce

  7. #7
    pepre
    Guest

    Re: UV dla geków to konieczność?

    ja nawiazywalem do wypowiedzi "MareQ" ale to są dwie szkoly, jedni mowia "tak" drudzy mowia "nie" zawsze i odwiecznie te dwie strony sie ze soba beda spieraly


  8. #8
    Korgan
    Guest

    Re: UV dla geków to konieczność?

    Ja uważam ze terrarium powinno być wyposarzone w UV i się do tego stosuje

  9. #9
    MareQ
    Guest

    Re: UV dla geków to konieczność?

    wiadomo że są dwie szkoły i wydaje mi sie że niema sensu poruszać poraz n-ty tego tematu na forum Chciałbym tylko zaznaczyć że czasami ludzie są zmuszeni opowiedzieć sie po stronie tych którzy nie stosują lamp UV bo poprostu nie mają na to funduszy...


  10. #10
    Hyoma
    Guest

    Re: UV dla geków to konieczność?

    a jakiej mocy ma byc ta UV??


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •