Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!

  1. #1
    Elirian
    Guest

    Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!

    Mam ogromny problem z moim gekonem!
    Zostawiłem Go na wyjazd pod opieką(dostawał jedzenie, wodę i było włączane oświetlenie), jednak jak wróciłem, zauważyłem że coś jest nie w porządku. Z odbytu mu wystaje okropna, mięsista masa! Myślałem, że to przejdzie, ale czekam od wczoraj i nic z tego! Mimo to zachowuje się normalnie, poluje i chodzi po terrarium, tylko od czasu do czasu liże ten "tyłek"...
    Podaję mu świerszcze z preparatem z wapnem, gekon jest młody. W terrarium jest żarówka DayGlo i włączana w przypadku niskiej temperatury mata grzejna.
    Błagam pomóżcie!!!

  2. #2
    Nook
    Guest

    Re: Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!

    nie podawales muprzypadkiem mącznikow?


  3. #3
    Elirian
    Guest

    Re: Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!

    Obecnie nie...
    Daję mu tak raz na miesiąc, ale ostatnio od dłuższego czasu nie.

  4. #4
    Nook
    Guest

    Re: Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!

    no bo ja widziałem cos podobnego u felsumy karmionej mącznikami, zatkanie jelita......... dzwon szybko do weterynarza


  5. #5
    afrox
    Guest

    Re: Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!

    hej stary... twój gekonik najwyrazniej mial zaparcia albo cos i teraz cierpi na schorzenie zwane "wypadniciem kloaki". Opisane to bylo w 2 numerze Terrariuma (kiedy sie jeszcze ukazywalo...). Zapisuj malego jak najszybciej do lekaza!!! Przydalo by sie tez abys go przeniósl do sterylnego tera, czyli takiego bez sciólki, gdyz jest mozliwosc wdania sie zakazenia...mozna tez delikatnie przemyc jalowym plynem fizjologicznym(cokolwiek to jest). Zycze zdrowia dla malucha.Powodzenia

  6. #6
    Elirian
    Guest

    Re: Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!

    Big thx!
    Nie wiecie gdzie w Warszawie jest weterynarz gekonów?

  7. #7
    Krzysztof.W
    Guest

    Re: Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!

    Musisz szybko zacząć działać i ratować gekona .
    Ta część wypadnientej kloaki może obumrzeć , a to skończy się dla jaszczurki śmiercią.


  8. #8
    afrox
    Guest

    Re: Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!

    Jesli chodzi o weterynarza to jest jeden przy zoo na pradze...Ulica ratuszowa 1/3 po lewej stronie od wejscia do zoo, w sklepie SMOK. Jak wejdziesz to zapytaj...Powinienes uzyskac tam fachowa pomoc bo sklep prowadza kompetentni ludzie! Powodzenia

  9. #9
    Elirian
    Guest

    Re: Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!

    Ok, dzięki.
    Tam kupowałem gekona, natychmiast dzwonię.

  10. #10
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!

    Jest jedna klinika w Warszawie gdzie leczylem swojego gekona chorego na zapchanie. Lekarz zna sie na rzeczy i powinien Ci pomoc. Adres to - Lecznica dla zwierząt ul. Powstańców Śląskich 101 tel. 638 39 14 .
    Moj gekon mial cos podobnego. Gdy byl zapchany, robilem mu masaze brzucha. Jednak przy jednym takim masazu wyszedl mu kawałek różowego czegos. Jednak gdy przestalem masowac od razu sie schowalo. Lekarz powiedzial ze po prostu masaze pobudzily gekona i wyszlo mu kawalek prącia... . No ale z Twoim gekonem to chyba cos powazniejszego. Jak najszybciej idz do weta.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •