Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Czy taka żarówka wystarczy??

  1. #1
    nokeg
    Guest

    Czy taka żarówka wystarczy??

    wczoraj kupiłem terrarium i wszystko co do niego potrzebne, razem z gekiem, jest to jeżeniówka 15W, ponoć specjalna do terrarium, firmy SYLVANIA(repistar), zapłaciłem za nią 54 zł z myślą że będzie wystarczająco ogrzewać 63litrowe terrarium, ale temp. w terrarium nie przekracza 28 stopni, cały czas temp. trzyma się tej dolnej granicy, czy dokupić drugą specjalną żarówke, czy jakąś grzałke?? gek itak siedzi schowany pod kamieniem w cieniu ale niewydaje mi sie żeby było mu za gorąco


  2. #2
    Hari
    Guest

    Re: Czy taka żarówka wystarczy??

    Jazeniowki nigdy nie grzeją. Nie taka zresztą jest ich rola. Mozesz zastosowac jeszcze jakąs grzałke, typu: kabel grzewczy, mata grzewcza, zwykla lustrzanka.


  3. #3
    nokeg
    Guest

    Re: Czy taka żarówka wystarczy??

    ile kosztuje takie coś?? jażeniówke zostawie bo daje światło UV, ale dodakowo musze coś dać, tylko jak narazie jest spłukany i licze każdy grosz, ile kosztuje taka mata grzewcza i gdzie można ją kupić??


  4. #4
    PaWeL^
    Guest

    Re: Czy taka żarówka wystarczy??

    czesc

    dobrze by bylo gdyby temp. podwyrzszyla sie o jakies 2*C tak do 30 ) jak duzy jest ten gekon ? i jak duże jest te terrarium 63 l ? jakie wymiary ? bo dla dorosłego podejrzewam ze bedzie za male ! ja mialem 60 l i zrobilo sie przyciasnawe - teraz ma 168 l i jest git )

    ps. gdzie qpiles gekona ? w jakim sklepie ?

    pozdro


  5. #5
    micgekon
    Guest

    Re: Czy taka żarówka wystarczy??

    Zwykła żarówka "lustrzanka"wystarczy do ogrzewania ,moc musisz dobrać wzależności od wielkości terrarium (koszt żarówki ok 3-4zł) w karzdym sklepie z oświetleniem i umieść ją w jednym rogu to będziesz miał różną temperature w różnych częściach terra. A swoją drogą to najpierw powinno się kupić terrarium urządzić (najlepiej po swojemu a nie gotowca) posprawdzać działanie wszystkich urządzeń,temperature ,a potem dopiero zwierzaka. Teraz będziesz eksperymentował z ogrzewaniem a gekon już w nim mieszka-brak odpowiedzialnośći.


  6. #6
    nokeg
    Guest

    Re: Czy taka żarówka wystarczy??

    wymiary to 60x30x30, jaka narazie ma ok 12cm, kupiłem go w małym sklepiku zoologicznym "fauna & flora", niechce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj, traz mój gek sie przebudził i poszedł zrobić kupe, troche mnie ona niezapokoiła bo ma dziwny kolor tzn taki troche czerwonawy, czy to może być objawa jakiejć choroby??


  7. #7
    nokeg
    Guest

    Re: Czy taka żarówka wystarczy??

    najpierw przygotowałem terarriumok godziny 12, a ok 20 kupiłem geka, więc terra miał już dawno gotowe


  8. #8
    Hari
    Guest

    Re: Czy taka żarówka wystarczy??

    Moze ale nie musi. Poczekaj jeszcze. Nie wiadomo co jadl w sklepie, wiec kolor kupy nie musi oznaczac zlego stanu. Zacznij karmic swoimi siwierszczami i obserwuj dalej. Wazne, ze kupa nie jest rzadka.


  9. #9
    PaWeL^
    Guest

    Re: Czy taka żarówka wystarczy??

    czesc

    zrobiles błąd (((( bylem nie raz w tym sklepie i doszedłem do wniosku ze jego właściciel jest nie odpowiedzialy !! - te gekony (widziałem je) były trzymane na piasku i podawano im mączniaki legwany są trzymane na piasku z jednym - 15 cm korzeniem ( wrrrr więcej lepiej nie pisze aha powiedz może na forum ile zaplaciles za geka - bo jak ja zaobaczylem tam cene to ...... buehehe - pogadal bys z ludzmi z forum i bys qpil takiego do 60 zł )

    pozdro


  10. #10
    nokeg
    Guest

    Re: Czy taka żarówka wystarczy??

    myślisz chyba o innym sklepie niż w tym gdzie byłem, bo w Bytomiu są dwie fauny i flory, ja kupiłem w tym większym (nie ten w centrum) tam sprzedawała taka babka, gekony były trzymane w terrariach z dużym wyposarzeniem, widziełem tam jednego świerszcza czy dwa świerszcze ale larw żadnych, w tym co byłeś też byłem i widziałem w jakich warunkach były trzymane, ja kupowałem w całkiem innym sklepie naszczęść, zapłaciłem 190zł


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •