Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: ile w końcu ma być procent wilgotności??

  1. #1
    nokeg
    Guest

    ile w końcu ma być procent wilgotności??

    no właśnie raz czytam że ok 70-80% wilgotności a raz że tylko 40%, w jednek książce która przeglądałem o gekonach lamparcich pisało że ma być ok 70% a w internecie że ok 40%, jest to duża różnica dlatego wole sie zapytać, żeby nie zaszkodzić gekowi


  2. #2
    Nook
    Guest

    Re: ile w końcu ma być procent wilgotności??

    no bo to pewnie te książeczki spolszczone z języka niemieckiego... masa w nich błędów... pomyśl czy na stepie / polpustyni jest 70% wilgotonosci? nie ma, to są bzdury... raz na 2 tyg spryskasz terrarium wodą i będzie dobrze.


  3. #3
    nokeg
    Guest

    Re: ile w końcu ma być procent wilgotności??

    no właśnie to mnie zdziwiło, bo na pustyniach i pół pustyniach nigdy niema tak wysokiej wilgotności (poza deszczami :-)), czyli starć się utrzymywać na poziomie 40% i raz na jakiś czas spryskać terrarium


  4. #4
    pepre
    Guest

    Re: ile w końcu ma być procent wilgotności??

    do 60% bedzie ok. 60% mniej wiecej panuje w pokoju.


  5. #5
    Nook
    Guest

    Re: ile w końcu ma być procent wilgotności??

    w domu masz 40%...


  6. #6
    nokeg
    Guest

    Re: ile w końcu ma być procent wilgotności??

    teraz ma 52% :-) a w domu jest ok 40-50%


  7. #7
    Wojciech
    Guest

    Re: ile w końcu ma być procent wilgotności??

    ja spryskuje w terra codzienie i schodzi mi ponizej 40% ale staram sie utrzymywac wilgotnosc na tym poziomie


    pozdrawiam


  8. #8
    mantid
    Guest

    Re: ile w końcu ma być procent wilgotności??

    A ja nie spryskuje w ogóle............ Podlewam tylko sukulenty w terra....
    Wilgotnosc w pokoju zalezy od pogody (waha sie od 40 do 60 %) i generalnie jest wyzsza niz na pustyni....


  9. #9
    Black
    Guest

    Re: ile w końcu ma być procent wilgotności??

    jesli macie zwykle higometry jak np. Hagena to dzialaja one na zasadzie bimetalu (blaszki wyginajacej sie pod wplywem temp. ) Higometr wskasuje niska wilgotnosc w przypadku zbyt bliskiego umieszczenia ogrzewana jak i w przeciwnym przypadku. W mieszkanu jest mniej wiecej 40-60% wilgotnosci.


  10. #10
    sanches
    Guest

    Re: ile w końcu ma być procent wilgotności??

    A z tymi higrometrami Hagena. To faktycznie jest z bimetalem do mierzenia wilgotności?!?! Do mierzenia temperatury to rozumiem ale jak wilgotność wpływana metal? Pamiętam zlekcji fizyki, że tam było używane niegdyś końskiewłosie jako wpaniale skracające się pod wpływem wilgoci.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •