Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: jakie wapno??

  1. #1
    nokeg
    Guest

    jakie wapno??

    zastanawiam sie czy zwykłe wapno dl gryzoni nie może być stosowane u gekonów... w aptekach są tylko jako tabletki, które musują kiedy wrzuca sie je do wody...
    zwykłe wapno sypkie wyżera skóre...
    jakie to ma być wapno, czy dostane takie w aptece?? w zoologicznym sie dzisiaj pytałem to koleś powiedział że niema?? czy może to być zwykła skruszona tabletka taką jaką wrzuca sie do wody i się pije??


  2. #2
    KaczmarP
    Guest

    Re: jakie wapno??

    Witam

    Calcium Gluconicum zwykle tabletki do polykania, dostaniesz w aptece.


  3. #3
    Hari
    Guest

    Re: jakie wapno??

    Nie, musujące odpada, to nie o to wapno chodzi
    Najczesciej w terrarystyce uzywa sie Calcium Pantothenicum. Kupujesz take za 2zł w aptece, masz 50 tabletek. Kruszysz czesc na proszek, np w pojemniczku po kliszy i w tym tarzesz swierszcza.


  4. #4
    Double
    Guest

    Re: jakie wapno??

    Aleksandra od żółwi poleciła mi kiedyś taki preparat dla kobiet zagrozonych osteoporoza VitrumCalcium+witaminumD3, ktory zawiera oprocz blogoslawionej witaminy D3 takze wapno z mielonych skorupiakow. nie jest to tanie (okolo 18 zlotych za 60 tabletek albo 12 zlotych za 30), ale podobno bardzo dobre. ja to stosuje od niedawna, jest bez zapachu, ale trzeba troszke sie napocic przy mieleniu tabletek (najlepiej w mozdzierzu ;-))


  5. #5
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: jakie wapno??

    Podobno gady nie przyjmuja witaminy D3 doustnie tylko w postaci naswietlania lub od razu wapno.


  6. #6
    Double
    Guest

    Re: jakie wapno??

    serio? nie wiedziałam 8-O ale wapno w tym też jest... takie jak z sepii


  7. #7
    przemo68
    Guest

    Re: jakie wapno??

    calcium pant... kupujesz w aptece w tabletkach.Do zmielenia najlepiej sie nadaje stary elektryczny młynek do kawy - a potem na świerszcze !!!

  8. #8
    Jeronimo
    Guest

    Re: jakie wapno??

    Double napisał(a):
    > Aleksandra od żółwi poleciła mi kiedyś taki preparat dla kobiet
    > zagrozonych osteoporoza VitrumCalcium+witaminumD3, ktory
    > zawiera oprocz blogoslawionej witaminy D3 takze wapno z
    > mielonych skorupiakow.

    bardzo dobry wybor..

    ja to mam... pelna nazwa to
    Vitrum + vitaminum D3 calcium --- pomaga zapobiegac osteoporozie - 30 tabletek zawiera wapn z muszli ostryg


    Konrad von Bushe Drożdże napisał(a):
    > Podobno gady nie przyjmuja witaminy D3 doustnie tylko w postaci
    > naswietlania lub od razu wapno.

    - w UV jak najbardziej TAK
    - w wapnie to chyba nie ma D3 ??? :P
    - a co do podawania do ustnie D3 to sa dwie szkoly. Podobnie jak z UV a gadami nocnymi... zreszta to moze glupie porownanie .. Kiedys byla dluga dyskusja na ten temat (pozdrawiam dr Jarka), o ile dobrze pamietam to dr Jarek robil jakas prace dotyczaca wlasnie przyswajania D3 przez gadzie organizmy.

    IMHO to podawanie takiego wapna z D3 napewno nie zaszkodzi naszej gadzince.. jedyne co moze bolec to o wiele wieksza cena tego preparatu.

    Pozdro


  9. #9
    Konrad von Bushe Drożdże
    Guest

    Re: jakie wapno??

    Jerenimo.... Double napisal ze te wapno co polecala Aleksanndra jest z dodatkiem witaminy D3 i dlatego o tym napisalem... Tez sobie przypomnialem ta debate z dr. Jarkiemw roli glownej.


  10. #10
    Double
    Guest

    Re: jakie wapno??

    KonradvBD, pamiętaj że jestem nieczęstym przypadkiem płci pięknej na tym forum ;-)
    Ten preparat co mamy to to jest wapno ORAZ D3, a nie wapno z D3. co do tego co tłumaczył pan Jarek, to mi się faktycznie obiło o uszy, ale nie pamiętam wniosku: gady w końcu wchłaniają tę witaminę czy nie?? ostatnio pan Jarek pisał też, że wapno i witaminy powinno się podawać z odstępem jednodniowym, nigdy razem...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •