Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: machanie ogonem

  1. #1
    jey
    Guest

    machanie ogonem

    co to oznacza bo przed chwila machal ogonem jak flaga podniosl go do gory i patrzac na mnie zacza machac ale jak sie zblizylem to uciekl hehe smiesznie to wygladalo

  2. #2
    RAF_AL
    Guest

    Re: machanie ogonem

    Moj gek macha ogonem jak lapie swierszcza a podnosi go do gory jak biore go na reke, jak wie ze nic mu nie grozi to go opuszcza.


  3. #3
    vida
    Guest

    Re: machanie ogonem

    Reakcja "ogonowa"moich geków jest taka: przed złapaniem świerszcza drga im w bardzo szybkim tępie końcówka ogona ale nisko nad podłożem, podnoszą do góry o gon wtedy gdy czują sie zagrożone lub wystraszone. Dzieje się tak np. wtedy gdy spryskuje terra(teraz juz bardzo rzadko). Podniesiony wysoko ogon i machanie nim oznacza zdenerwowanie lub chęć ataku.


  4. #4
    jey
    Guest

    Re: machanie ogonem

    niemozliwe ze byl wystraszony bo spokojnie sobie nim wymachiwal jakby sie zdenerwowal toby sie schowal wygladalo to raczej przyjacielsko

  5. #5
    Hari
    Guest

    Re: machanie ogonem

    To nie psy ;P
    Machanie ogonem mozna zaobserwowac u wielu gatunkow gekonow. Sa rozne rodzaje machań, np. odstraszające (z uniesionym ogonem) kiedy to gekon stara sie wyglądac na wikszego niz jest w rzeczywistosci. Niektorzy obserwują to tez podczas zachowan godowych. Najczesciej jednak mozna zaobserwowac to przy polowaniu.
    Nie znam dokladnej symboliki kazdego z rodzjow machnia. Trzebaby przeprowadzic badania, ale wiadomo ze gekon jest w stanie wyrazac w ten sposob emocje - glownie podekscytowanie.


  6. #6
    jey
    Guest

    Re: machanie ogonem

    to mi wlasnie wygladalo na podekscytowanie bylo sliczne i napewno nie nerwowe a jak poluje to tez zauwazylem jak slicznie macha ogonkiem a wlasciwie jego koncowka ps podnosi tez ogon jak robi kupke

  7. #7
    Jeronimo
    Guest

    Re: machanie ogonem

    jak poluje to macha!
    ja sie czuje zagrozony (stres) to podnosi ogon
    jak dostanie zawalu to ogon moze odpasc :P


  8. #8
    pepre
    Guest

    Re: machanie ogonem

    jak sie przymierza do kupki/siusiu tez podnosi ogon i powoli macha


  9. #9
    Jeronimo
    Guest

    Re: machanie ogonem

    hehe no wlasnie zapomnialem


  10. #10
    jey
    Guest

    Re: machanie ogonem

    znowu zacza machac :| chodzil sobie po lozku nagle zauwzyl cos przybral pozycje do ataku podniosl ogon do gory i zacza nim machac by po chwili rzucic sie w moja strone taki atak jak krokodyla nagly i szybki zwrot w tyl az sie przestraszylem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •