Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jak "uziemic" swierszcze ?

  1. #1
    Barty
    Guest

    Jak "uziemic" swierszcze ?

    Od pewnego czasu mam problemy z karmieniem mojego gekona. Je tylko larwy maczniaka, tylko te,ktore mu podstawie pod nos. Chyba nie ma ochoty sam niczego upolowac. Wpuszczam mu swierszcze,ale mu uciekaja i chowaja sie po terrarium. Nie ma ochoty za nimi biegac i ich szukac, a po kliku dniach wyciagam je padniete. Co zrobic, aby nie uciekaly, nie chowaly sie i jak zainteresowac nimi gekona ?
    Dzieki za informacje !!!

  2. #2
    Kisiel
    Guest

    Re: Jak "uziemic" swierszcze ?

    Mozesz sprobowac chwycic swierszcza w pensete i wtedy mu je podac !! Ja tak na poczatku robilem teraz tez czasem z pensety podaje i wszystko jest oki



  3. #3
    vida
    Guest

    Re: Jak "uziemic" swierszcze ?

    A ja nie jestem zwolenniczką sztucznego karmienia! Pzryzwyczaisz tylko swojego geka do lenistwa i juz nigdy nie bedzie chciał sam polować a co w sytuacji kiedy gdzieś wyjedziesz i np.mama brzydzi sie swierszczy?. Myślę że po prostu najada się tymi larwami - odstaw je i poczekaj jakieś dwa dni a potem wrzuć swierszcze.


  4. #4
    piotrek
    Guest

    Re: Jak "uziemic" swierszcze ?

    Zgadzam się z moją poprzedniczką. Karmienie z ręki rozleniwia gekony. Wiem z własnego doświadczenia (niestety). Karmiłem swojego geka z ręki i teraz ma problemy z oceną odległości - rzuca się poprostu wprzód gdy nie ma szans z takiej odległości złapać świerszcza. Tak więc porzuciłęm ten haniebny proceder i gek musi se jakoś poradzić. Zresztą co będzie jak go samego zostawisz-lub pod czyjąś opieką nie możesz wymagać od kogoś aby tak jak ty karmił go w ten sposób (zresztą nie każdy był by w stanie)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •