Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Lampy nocne

  1. #1
    gekus
    Guest

    Lampy nocne

    Słyszałem o lampach nocnych dla lampartów, NIGHT-GLO czy jakoś tak. One niby imitują światło księżyca. Czy one działają?? I jeszcze jedno jaką jażeniówkę wybrać na dzień?? Dzięki

  2. #2
    Grażynka
    Guest

    Re: Lampy nocne

    te lampy emituja bardzo jasą poświate która nie przeszkadza gekonowi w funkcjonowaniu w nocy przyczym ogrzewa terrarium


  3. #3
    QBEUSZ
    Guest

    Re: Lampy nocne

    no ponoc nie zawsze tak jest. niektore geki moga widziec niebieskie swiatlo. czerwonej nie widza napewno warto sprawdzic sam wymieniam co jakis czas lampy z czerwonej na niebieska pozdro


  4. #4
    DEXiu
    Guest

    Re: Lampy nocne

    QBEUSZ a ja właśnie jestem zwolennikiem niebieskich lamp bo czerwone to czort wie - skąd możesz mieć pewność że gek go nie widzi? Przecież nie wejdziesz w jego skórę. A taka niebieska żarówka emituje światło bladoniebieskie które wygląda jak światło księżyca więc na pewno nie będzie mu przeszkadzać. Ale odradzam NightGlo - zwykle nie chodzą dłużej jak miesiąc. Ja np. stosuję najzwyklejszą niebieską żarówkę o małej mocy (15 lub 25 W). Polecam albo żarówki z serii OSRAM Decor - są dość drogie ale dobrej jakości i dają jasnoniebieskie światło, albo niebieskie żarówki z Piły - znacznie tańsze, a światło przez nie emitowane, chociaż żarówka ma kolor niebieski, ma barwę niemal białą czyli taką jaką ma księżyc.


  5. #5
    gekus
    Guest

    Re: Lampy nocne

    Fajno dzięki, A jakich używać jażeniówek na dzień??

  6. #6
    QBEUSZ
    Guest

    Re: Lampy nocne

    DEXiu poleciles zarowki z mojego miasta dzieki :P a co do zarowki czerwonej to sprawdzalem. w nocy wlaczalem czerwona i gek nie reagowal, a gdy wlaczalem zwykla(dzienna)stawal na lapkach i sie napinal. pozdro a niebieska jest rownie dobra jak czerwona wiec nie ma w zasadzie roznicy


  7. #7
    gekus
    Guest

    Re: Lampy nocne

    to jeszcze raz powoli i dokładnie: co na dzień i co na noc??

  8. #8
    saya
    Guest

    Re: Lampy nocne

    ja mam na noc niebieska, jest bardzo ciemna wiec daje lekka poswiate.
    a na dzien prosze bardzo - jarzeniowka 5.0 czy tam swietlowka. jeden pies :>
    zalezy jakie masz terrarium i ile osobnikow... tak slyszalam

  9. #9
    gekus
    Guest

    Re: Lampy nocne

    Ja mam stosunkowo małe bo 50x30, i w tym jest jedna sztuka

  10. #10
    dr1zzt
    Guest

    Re: Lampy nocne

    Hmm.. dziwne.. ja posiadam dwie Night-Glo i obie dzialaja juz 1.5 roku..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •