Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: UV

  1. #1
    Adamek
    Guest

    UV

    witam

    mam pytanie ile kosztuje świetlówka dla lampartów UVA czy UVB niewiem :/ powiedzcie jaka mi jest potrzebna dokładnie, poczebuje około 54 cm czy jakos tak i ile kosztuje ?? potrzebowałbym cos tańszego bo narazie niejestem kasiasty a wiem że musze ją mieć

  2. #2
    Goblin
    Guest

    Re: UV

    cos koło 100zł ??

  3. #3
    piotrek
    Guest

    Re: UV

    możesz kupić repti glo 2.0 - taka krótka jak ty potrzebujesz jest po ok 30 zł


  4. #4
    Goblin
    Guest

    Re: UV

    UuUU to spoko jak takie ceny są :]

  5. #5
    Adamek
    Guest

    Re: UV

    repti glo 2.0 w sklepie chyba będą wiedzieć o co chodzi :/ to jest UVA czy UVB ??

  6. #6
    Hari
    Guest

    Re: UV

    Kazda UVB jest tez UVA UVB kilka %, a UVA kilkadziesiąt.


  7. #7
    GREJFRUT
    Guest

    Re: UV

    hmm ja bym kupił 5.0 albo 8.0 włanczasz świetlówke na chwile a jak już to pożadnie tak jak robi to słońce!5.0 = 55zł (60cm) 8.0 = 58zł (60cm)


  8. #8
    piotrek
    Guest

    Re: UV

    Gekony lamparcie są zwirzętami nocnymi i należy chronić ich oczy przed zbyt intensywnym działaniem promieni słonecznych - w naturze robią to same odpowiednio dobierając sobie załomy skalne w terrarium choć byś nie wiem jak się starał nie stworzysz czegoś takiego. Zwróć uwagę żę słońce różnie operuje na różnych szerokościach geograficznych i JA nie wiem jakiemu odpowiada świetłowka zawieszona ok 50 cm nad ziemią, dlatego lepiej żeby gek złapał więcej słapszego niż zrobił sobie jakąś krzywdę przez przypadek.
    Zresztą sam producent zaleca repit glo 2.0 dla geków lamparcich.
    Oczywiście "Wolnoć Tomku w swoim domku" - zrobisz jak chcesz ale ja bym odradzał zbyt intensywne światło.


  9. #9
    Adamek
    Guest

    Re: UV

    kupie repti glo 2.0 :] o ile w moim mieście (czyt. zadupiu terrarrystycznym) znajde taką

  10. #10
    GREJFRUT
    Guest

    Re: UV

    piotrek tylko zwruć uwagę że na wolności jaszczurki te samowolnie wychodza w ciągu dnia i kładą sie na jakiś skałkach po to aby sie powygrzewać .terrarium powinno być tak skonstrułowane że gekon ma możliwość całkowitego schowania się chociaszby pod niskim korzeniem bądź jakims głazem!Świetlówki Uvb i tak najcześciej używa się raz dziennie przez około 30 minut(jak nie żadziej) ,a 2.0 moim zdaniem mało róbcie jak chcecie jak dlamnie 5.0 wsamraz!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •