Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czy ktoś rozmnożył rodzeństwo

  1. #1
    Pawllo
    Guest

    Czy ktoś rozmnożył rodzeństwo

    Witam!
    Czy ktoś z Was próbował rozmanżać rodzeństwo? Jeśli tak to jakie skutki(jeśli były) zauważyliście u młodych.


  2. #2
    mantid
    Guest

    Re: Czy ktoś rozmnożył rodzeństwo

    Generalnie dzięki mnożeniu rodzeństwa i blisko spokrewnionych osobników otrzymano większość odmian barwnych. Lepiej tego unikac, ale czasami się nie da. Jezeli juz chcesz łączyć rodzeństwo to najlepiej łączyć młode od dwóch różnych samic i jednego samca - wtedy jest w miare bezpiecznie.
    Czesto stosuje sie takze pasazowanie genów - osobniki jednej linii wsobnej krzyzuje sie z innymi (nawet o dzikim fenotypie) - po czym krzyzuje sie wsobnie potomstwo - zawsze zalapia sie jakies obce geny.


  3. #3
    Pawllo
    Guest

    Re: Czy ktoś rozmnożył rodzeństwo

    mantid, a gdybyś miał pare z tej samej samicy i tego samego samca to czy byś rozmnożył czy nie?


  4. #4
    Azzurreeuss
    Guest

    Re: Czy ktoś rozmnożył rodzeństwo

    rozmnożył bys, jeśli to pierwsze pokolenie uzyskane w ten sposób to nie powinno byc problemu, problemy robia sie kiedy chów wsobny trwa od kilku pokolen


  5. #5
    mantid
    Guest

    Re: Czy ktoś rozmnożył rodzeństwo

    Napisz jakie masz gekony i dlaczego chcesz je krzyzowac wsobnie?


  6. #6
    Pawllo
    Guest

    Re: Czy ktoś rozmnożył rodzeństwo

    No gekony lamparcie mam to chyba oczywiste, a odmiana barwna to standarty(heterozygoty). A co do pytania dlaczego to poprostu kupiłem dwa młode gekony z tego samego samca i samicy i poprostu nie wiem czy będą jakieś konsekfencje jeśli się okaże, że jeden z nich jest w 100% samcem. Bo w chwili obecnej wiem, że jeden to 100% samica bo sprawdzałem natomiast drugi to jeszcze się nie oswoił na tyle żeby brać go na ręce i nie jestem w 100% pewny płci.


  7. #7
    mantid
    Guest

    Re: Czy ktoś rozmnożył rodzeństwo

    Nie powinno się nic stać.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •