Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Choroba czy normalne zachowanie.

  1. #1
    Matt_ns
    Guest

    Choroba czy normalne zachowanie.

    Pare dni temu kupilem 2 letnia het., samice podobno jest w ciazy. Zachowuje sie troche dziwnie. Jest bardzo ospala, jej ruchy sa bardzo powolne, nie chce jeść (to akurat spowodowane jest nowym miejscem ale niekoniecznie), gdy chodzi jej nogi strasznie sie trzesa, siedzi ciagle w jednym miejscu i ciezko ja stamtad wyciagnac, gdy ja dotykam nie ucieka tylko chowa sie dalejm, w glab jamy, ostatnie jaja znosila ponad 2 tygodnie temu, jej podroz do mnie trwala okolo 10 godzin. Mieszka razem z druga samica, na poczatku byly miedzy nimi male sprzeczki ale juz jest spokoj. Czy sa to oznaki jakiejs choroby czy to normalne ? Druga samica tez miala wczesniej jaja ale nie byla az tak oslabiona wiec ciaze jako powod odrzucilem ale moge sie mylic. W zalaczniku zdjecie samiczki.




  2. #2
    Matt_ns
    Guest

    Re: Choroba czy normalne zachowanie.


  3. #3
    Matt_ns
    Guest

    Re: Choroba czy normalne zachowanie.


  4. #4
    dawid_długoszewski
    Guest

    Re: Choroba czy normalne zachowanie.

    Trzęsące nogi są niedoborem wapna.
    A to że nie chce jeść to normalka w nowym otoczeniu a na dodatek jest z niej grubasek i ma dużo tłuszczu w ogonie.


  5. #5
    dawid_długoszewski
    Guest

    Re: Choroba czy normalne zachowanie.

    Aha zapomniałem dodać żę powinieneś teraz dawać gekonowi duże ilości WAPNA bo jest w ciązy i potrzebuje jego teraz więcej.A to że twój gekon jest ospały w dzień to jest normalne w końcu to nocny gad.
    A jak ona się zachowuje w nocy?Tak samo?


  6. #6
    Matt_ns
    Guest

    Re: Choroba czy normalne zachowanie.

    Sepia caly czas jest w terrarium w miseczke, lezy cala polowka ale nie widze zeby lizala. Jesli chodzi o noc to przyjze sie dzis.

  7. #7
    szaryprorok
    Guest

    Re: Choroba czy normalne zachowanie.

    daj jej mysiego oseska jak niechce lizać-to powinno rozwiązać problem wapna-osesek 1/2 w tygodniu..


    pozdrawiam

  8. #8
    Matt_ns
    Guest

    Re: Choroba czy normalne zachowanie.

    Ok, jak sie tylko zaklimatyzuje w terrar i zacznie jesc to jej dam oseska. Dzieki za rady i pozdrawiam

  9. #9
    Matt_ns
    Guest

    Re: Choroba czy normalne zachowanie.

    Przygladalem sie gekonowi i w nocy niezbyt chetnie wychodzi, woli posiedziec pod kokosem. Probowalem podawac mu oseski ale niestety nie tchnol sie... poczekac jeszcze troche i sprobowac podac jej oseski za tydzien ?

  10. #10
    Jachyr1
    Guest

    Re: Choroba czy normalne zachowanie.

    Poczekaj jeszcze chwile. 2 rzecz jaka mozesz zrobic to posypac wapnem swierszcze skuteczny i sprawdzony sposob. Ja gekowi posypuje sepia swierszcze i karaczany i przyjmuje je z chcecia! pozdzrwaim


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •