Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wielkość terra

  1. #1
    01hunter
    Guest

    Wielkość terra

    Czy w terra o wymiarach 60x40x30 (dł.szer.wys.) mogę trzemać dwa gekony lamparcie?

  2. #2
    Matt_ns
    Guest

    Re: Wielkość terra

    terrarium jest idealne, nawet dla haremu

  3. #3
    RaspiL
    Guest

    Re: Wielkość terra

    te uksz wsadz tam nawet legwana :P i dwa lamparty tez sie zmieszcza

  4. #4
    mboinski
    Guest

    Re: Wielkość terra

    He he wojenny temat.
    Moim zdaniem dla parki nadaje się bez problemu.


  5. #5
    Goblin
    Guest

    Re: Wielkość terra

    Dla parki luzik , nawet na chama by i trio weszło ale po co upychac ...


  6. #6
    wh6fxe
    Guest

    Re: Wielkość terra

    matt_ns nie wiem czy zartowales ale na prawde mozna trzymac parke a moze nawet trio. raspil jak wierzyc opisa to nie mozna parki trzymac lecz nie zawsze maja racje. temat : wielkosc terrarium dla gekona lamparciego jest bardzo rozlegly. wiele razy bylo na forum. opisy podaja zazwyczaj dla jednego powierchnie 50/40 a wysokosc 40cm. osobiscie uwazam (wielu innych doswiadczonych terrarystow tez tak uwaza- min. Goblin:]) ze w takim terra mozna trzymac parke. Ja posiadam lamparta ktory ma 16-17cm i trzymam go w terra 50/40/30. pewnie to bedzie jego docelowym terra. pewnie poniewaz moze dokupie samice a mojego lamparta w przyszlosci nie widze w tym terra poniewaz jego ojciec ma jakies 22cm cialka (moj jak na swoj wiek tez jest olbrzymi) a z tego co wiem to lamparty niektore cechy (w tym min wielkosc) dziedzicza po rodzicach. ale tak ogolnie. na przecietnego lamparta (1 szt) minimalne wymiry terra to wg mnie 40/30/30, dla parki 50/40/30 a dla heremiku (1.3-4) to 90/50/50. ale sie rozpisalem:P.


  7. #7
    pebe
    Guest

    Re: Wielkość terra

    No ludzie litosci, terra 40x30x30 dla lamparta??? Bez kitu, to juz jest dla mnie duza przesada!!! Ogolnie hunter, powiem Ci tak- wsrod milosnikow gekonow lamparcich sa dwie szkoly- jedni uwazaja, ze geki mozna trzymac w takich terrariach jak podali niektorzy moi przedmowcy, a inni (m.in. ja) uwazaja ze zwierzakom trzeba zapewnic przynajmniej minimum ruchu w terrarium (a jak Wy to sobie wyobrazacie w tak malym terra??? Juz o roznicach temperatut nie wspominam... Poczytaj starsze tematy, ten wątek byl poruszany juz wielokrotnie, i sam wyciagniesz wlasne wnioski. Zaraz zapewne wysuniecie tutaj argumenty o Waszym mega doswiadczeniu w stosunku do mojego, jednak ktos, komu zalezy na zwierzakach i chce je hodowac dla przyjemnosci, nie trzymalby w sumie dosc sporych jaszczurow w takich klitkach. Ale wszystko zalezy od Ciebie- jesli zalezy Ci na tym by zwierzaki mialy w terra troche swobody, nie bedziesz pakowal ich tam na sile. Bo juz sama logika wskazuje- 25 cm gekon w 40 cm terrarium... Dla mnie minimalnym wymiarem terra dla lampartow jest 60x35x35, trzymanie ich w mniejszych zbiornikach jest dla mnie egoizmem. Owszem, pewnie beda zyly, ale nam terrarystym nie chodzi chyba tylko o to. Powinno sie odwzorowac im w miare mozliwosci ich naturalne srodowisko, a w takich klitkach to nawet przebiegna sie nie moga... To tyle z mojej strony, zrobisz jak uwazasz. Chcialem Ci tylko przedstawic nieco inny punkt widzenia, zebys nie myslal ze to co napisal wh6fxe jest zgodna opinia wszystkich. Twoje terrarium bedzie idealne dla jednego osobnika, od bolu mozesz tam trzymac parke. Ja osobiscie swoje geki trzymam w terra 80x40x40 i maja sie rewelacyjnie


  8. #8
    Azzurreeuss
    Guest

    Re: Wielkość terra

    hehe po maczniakach to moj ulubiony temat
    J A Z D A !!!!!

    jak bym był modem to bym zamknol watek... ale nie jestem;]


  9. #9
    Clip
    Guest

    Re: Wielkość terra

    no to sobie tak myśle ile geków by mogło byś w 80/60/40 1:4 ??

  10. #10
    pebe
    Guest

    Re: Wielkość terra

    Ja bym dał jednego samca i 13 samic :]


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •