Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: temp w terrarium

  1. #1
    MiNi
    Guest

    temp w terrarium

    Mam do was wielką prośbe.Powiedzcie mi jaka powinna być prawidłowa temperatura w terrarium? Moje terrarium ma wymiary 30/50/35.Orzewam je żarówką o mocy 25,co daje mi średniom temp od 24 do 26stopni.Czy to jest dobra temp dla gekusia?Jeśli nie to jak ogrzewac terra by wszystko się zgadzało?

    Pozdrawiam!


  2. #2
    Gdanszczanka
    Guest

    Re: temp w terrarium

    "W dzień temperatura w terrarium powinna wynosić około 25-30°C, przy czym w zbiorniku powinna być "wyspa ciepła" - miejsce o nieco wyższej temperaturze sięgającej nawet 35-40°C. W nocy temperatura może spadać do 16-18°C. Jako źródło ciepła i światła możemy wykorzystać zwykłą żarówkę lub żarnik halogenowy o mocy od 60 do 150 W (w zależności od wielkości i wentylacji terrarium, temperatury w pomieszczeniu itp.)." jest to w opisie gekona lamparciego Jeżeli nie chcesz zwiększać mocy żarówki to połóż na dno terrarium dobrze zabezpieczony kabel lub matę grzewczą. Myślę że jeżeli znajdziesz żarówkę o mocy 35 Watt to bedzie idealna ale i 30 Wattowa podwyższy Ci temperaturę do 30 stopni


  3. #3
    Matt_ns
    Guest

    Re: temp w terrarium

    proponuje 1 zarowke 40 W lustrznke firmy philips. mam terra o wymiarach 60/40/40 i pod promiennikiem jest 38 stopnia a po bokach po 26-28

  4. #4
    LiErO
    Guest

    Re: temp w terrarium

    Ja mam żarówke punktową 25W i w jednym punkcie temperatura wynosi 38-40 stopni a w całym terrarium mniej więcej 25-30

  5. #5
    Theraphos
    Guest

    Re: temp w terrarium

    ja sie podłącze do tematu.
    Jakie mocne zarówki dac do terra 96/56/43?

    Myśle nad 60W/100W na dzien i 25 na noc. Będzie dobrze?


  6. #6
    Pawllo
    Guest

    Re: temp w terrarium

    60W byłoby dobre, a może nawet za mocne. Najwyżej do termostatu podłączysz.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •