Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: skolopendra

  1. #1
    flipi
    Guest

    skolopendra

    mam juz 1 rok skolopentdre.Zachowóje sie dobrze jje i wszystko ok,nawet czasami ja puszczam po pokoju ,w rękawiczkach do wij.ale teraz jest ona bardzie agresywna mój ojciec ,bierze ja na goła reke niebojac sie o ugryzienie ,ale mnie to martwi .niepiscie ze one sa zawsze agresywne moja taka niebyła;(!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    [RED-689]
    Guest

    Re: skolopendra

    1. mam juz 1rok ....OBSTAWIAL BYM NA 1ALE KILOGRAM

    2. skolopentdre
    3. Zachowóje
    4. jje
    5. "teraz jest ona bardzie agresywna mój ojciec" ....TO OJCIEC TAKI AGRESYWNY?
    6. niebojac
    7. niepiscie

    DOSZUKAL BY SIE W TYM WIECEJ BLEDOW NIZ LOGIKI. O INTERPUNKCJI ITP NAWET MI SIE NIE CHCE. KALI BYC GLODNY KALI ZIJESC BANANA.......

    JAK BY TO UJAC TAK ZEBYS ZROZUMIAL. JUZ WIEM.

    "....tzebabylo kupc sfinke morskom homika papórzke albo inne niebardziej agresywne stwozenie... cosz teraz poczac.. morze nieh ojciecpzepisze na ciebie dobra materJalne, dom, samochud albo wypósccje jom do lasu...."



    Nie moglem sie powstrzymac. Dzieki takim CHODOWCOM wroce chyba do PSUW i PORZEGNAM terrarystyke bo mam wrazenie ze stoi w miejscu.
    Wyrazy podzieki dla osob sprzedajacych wszystko jak leci i komu popadnie.


  3. #3
    [RED-689]
    Guest

    Re: skolopendra

    Aha do tego stopnia ujmuje mnie twoj post ze az nie zauwazylem ze masz jakis nowy gatunek parecznika.... co to jest skolopentdre ? Moglem sie pomylic ale nie bardzo wiem czy to lacina czy polska wymowa czy dialekt Nawaja.


  4. #4
    justGreg
    Guest

    Re: skolopendra

    [RED-689] - BIG LOL :-)

    a co do autora postu, może Twoje maleństwo weszło w jakże burzliwy wiek dojżewania :P Wiesz, hormony buzują i te sprawy

    Podro. Greg


  5. #5
    RAMMSTEIN1
    Guest

    Re: skolopendra

    Red - hahahahaha

    filipi - tak, skolopendry nie zawsze bywaja agresywne...ale jezeli zlapie sie je za "ogon" wtedy natychmiast atakuja
    wiec lepiej uwazac


  6. #6
    [RED-689]
    Guest

    Re: skolopendra

    Tak w sumie jako ciekawostka (..chociaz nie widzialem ani nie slyszalem odniesienia w praktyce) czytajac ostatnio angielskie o ile sie nie myle grupy i opisy (bites ofc :-) doczytalem sie ze jakikolwiek kontakt z tymi stworzeniami moze byc niebezpieczny a conajmniej nie mily (podraznienia skory). Z mojego skromnej znajomosci ang. wnioskuje ze jest to jakas wydzielina. Slyszal ktos o czyms podobnym?


    Pozdrawiam


  7. #7
    RAMMSTEIN1
    Guest

    Re: skolopendra

    Nie słyszałem o wydzielinach produkowanych przez skolopendry :]
    łatwiej o ukaszenie, jezeli sprowokuje sie skolopendry.


  8. #8
    [RED-689]
    Guest

    Re: skolopendra

    >łatwiej o ukaszenie, jezeli sprowokuje sie skolopendry.

    A jeszcze latwiej o przywitanie boga jezeli jest to np. S. subspinipes.. :-) Nie bez powodu w regionach w ktorych wystepuja ludzie stosuja swoisty talizman (tatuaz .


    Pozdrawiam


  9. #9
    RAMMSTEIN1
    Guest

    Re: skolopendra

    hehe...
    Lub S. gigantea ktora rowniez ma silny jad, ale masz racje przy S.subspinipes jest masacra. :]
    Ale faktem jest ze wiekszosc skolopendr ucieka do norki a gdy nie maja innego wyjscia - atakuja
    Moja skolopendre mozna wziasc na reke i wzialbym...lecz obawiam sie jej szybkosc - doslownie sie teleportuje :]


  10. #10
    [RED-689]
    Guest

    Re: skolopendra

    Masz te Voraxowe Sp. Java tak? Szukam ale calkowicie bezskutecznie (..w sumie to juz prawie zrezygnowalem) Sp. "Malaysian Jewel".... W PL i CZK rynek pod tym wzgledem cienko przedzie.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •