Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Julus sp.

  1. #1
    Gerald
    Guest

    Julus sp.

    Mam dwa pytania w związku z tym że od wczoraj hoduje krocionoga:

    -> do jakiej długości dorasta osobnik z tego rodzaju?

    -> co ile mniej więcej (orientacyjnie) krocionóg przechodzi wylinkę?

    za odpowiedzi na te pytania i inne rady na temat hodowli dziękuje


  2. #2
    zielony13
    Guest

    Re: Julus sp.

    Witam.
    Sory ale zdjęcie jest zbyt małe i praktycznie nic na nim nie widać. Może masz większe zdjęcie tego wija?? I mam pytanko - gdzie go kupiłeś??
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Gerald
    Guest

    Re: Julus sp.

    yyy... nie zrobiłem jeszcze fotek mojego krocionoga, domyślam sie że popatrzyłeś na zdjęcie którem mam w profilu, ale to jest (dość kiepska) fotka mojego węża mlecznego.

    A wija kupiłem wczoraj na giełdzie.


  4. #4
    zielony13
    Guest

    Re: Julus sp.

    Witam.
    Jak bedziesz miał już foty to prześlij mi na maila - znajdziesz w moim profilu. Mam do Ciebie pytanko - ile dałeś za tego wija?? Odpowiedz na GG - także w profilu.
    Pozdro.

  5. #5
    Double
    Guest

    Re: Julus sp.

    miałam kilka sztuk kilkucentymetrowych wijów julus scandinavius, ale po jakimś czasie zwróciłam je stamtąd, skąd je zabrałam - do parku :>>>> ciekawa jestem, po ile ktoś ci opchnął te wije....?


  6. #6
    Gerald
    Guest

    Re: Julus sp.

    hmm...podobno pochodzi z Ghany i prawdopodbnie jego nazwa brzmi Julus Tevestvis lub coś koło tego, i z tego co się dowiedziałem pochodzi z Ghany a nie z parku

    acha i ma kilkanaście centymetrów (11-13) a nie kilka.


  7. #7
    Double
    Guest

    Re: Julus sp.

    skubane te julusy, podbijają cały świat..... ;>


  8. #8
    Gerald
    Guest

    Re: Julus sp.

    Postanowiłem sięgnąć do Encyklopedii "Świat Zwierząt" (wyd. Multico). Oto co znalazłem:


    Rodzaj krocionóg Julus sp. rodzina Julidae. Obejmuje przedstawicieli krocionogów, charakteryzujących się wydłużonym, walcowatymciałem składającym się z 30 i więcej segmentów. Osiąga długość 16 - 45 mm i więcej. Gatunki należące do tego gatunku rozprzestrzenione są przede wszystkim w lasach Europy* (...)

    * - W Polsce występują dwa gatunki należące do rodzaju Julus - Julus terrestris i J. scandinavius.

    Po dokładniejszym przeanalizowaniu tego tekstu, moge znaleźć podobieństwo, z prawdopodobną nazwą otrzymaną na giełdzie (ja nie pisałem jej, więc rozszyfrowuje ją) z pierwszą nazwą podaną w wyjaśnieniu. Jednakże jak napisano (dość niejasno sprecyzowano to) wije z tego rodzaju osiągają długość 16-45 mm i występują głównie w Europie, w tym w Polsce co według mnie, wyklucza mojego krociononoga z rodzaju Julus.

    A na dodatek największy wij występujący w Polsce nie przekracza 7 cm.


  9. #9
    Double
    Guest

    Re: Julus sp.

    to ciekawa informacja


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •