Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jajca

  1. #1
    Mysza1983
    Guest

    Jajca

    Dziś zauważyłem jajeczka u mojej Alipes grandidieri :-).
    Prawdopodobie jest to pierwszy przypadek czegoś takiego u nas więc postaram się opiywać co i jak będzię. Troszkę boję się żeby nadmiar manipulacji nie przyczynił się do zjedzenia jajeczek. Foto brak bo nie ma aparatu.


  2. #2
    Obcy
    Guest

    Re: Jajca

    jaka jest duza?

  3. #3
    morda
    Guest

    Re: Jajca

    A one się rozmnażają partenogenetycznie czy nie? Może to taka ciąża urojona?


  4. #4
    Mysza1983
    Guest

    Re: Jajca

    A skąd to ma ktoś wiedzieć czy to patrenogeneza, ciąza urojona czy nie? :-)
    A ma 8-10cm.


  5. #5
    Maikardaaion
    Guest

    Re: Jajca

    Nie jest to pierwsze udokumentowane zlozenie jaj przez skolopendre u nas w Polsce Jest kilku szczesliwcow

    Na 100% Twoja skolopendra to samica ktora byla zaplodniona przed zlapaniem. Teraz po prostu tylko zlozyla jaja.

    Najlepiej jak pozostawisz ja w tym miejscu gdzie jest i zapewnisz jej maximum spokoju. Warunki powinny zostac takie jak ma teraz. Sprawdzonym sposobem jest takze dokarmianie samicy. Podajesz jej swierszcza prosto pod nos i masz nadzieje ze go zje

    Jezlei uda Ci sie otrzymac potomstwo z tych jaj bedziesz z pewnoscia pierwsza osoba z takim osiagnieciem w Polsce


  6. #6
    Mysza1983
    Guest

    Re: Jajca

    wiem że nie bede pierwszy ze skolo, chodziło mi o gatunek :-)

    jedyne co jest pewne że to moje to samica i będzie można to obfotografować i porównywać z innymi, może odkryjemy jakiś dymorfizm płciowy

    a co do reszty to jest to całkowicie logiczne bo innego wyjścia nie ma :-) z tym świerszczem mnie tylko zaskoczyłeś


  7. #7
    Kasia666
    Guest

    Re: Jajca

    bo przeciez jest zimno. temp -'owa wiec jakie jest prawdopodobienstwo ze przyezyje? znikome. Przeciez sama niewytworzy ciepla. A gdyby teraz klient chciał kupic COS i wysylke przez POCZTE POLSKA to sprzedawca wysle ALE zeby sumienie miec czyste wysle na odpowiedzialnosc kupujacego.. a zwierzak..? ruletka.

  8. #8
    Kasia666
    Guest

    Re: Jajca

    przeprszam nie w zle miejsce wpisalam :] przeraszam Mysza ze akurat to tez byl TWoj post :P neichaco..

  9. #9
    justGreg
    Guest

    Re: Jajca

    Mysza, a jedzą Ci Alipesy świerszcze? Bo moje tylko mącznika. I jakbyś mógł zrobić zdjęcia samicy, szczególnie jej części ogonowej :P
    Ps: Pochwalę się, że moja Alipeska właśneie wylinke przechodzi ))

    Pozdrawiam. Greg


  10. #10
    Mysza1983
    Guest

    Re: Jajca

    jak wszysttko dobrze pójdzie to pokarze jutro dymofizm płuciowy (o ile to wogóle to jest) na przykładnie jakis skolo z jawy :-)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •