Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Skolopendry

  1. #1
    Domnik
    Guest

    Skolopendry

    Mam pytanie czy trudne są w utrzymaniu skolopendry? Czy często kąsają? W jakich cenach są skolopendry młode i dorosłe? Jak ktoś ma jakieś na sprzedanie to prosze pisać na gg: 2358655 lub na forum.


  2. #2
    morda
    Guest

    Re: Skolopendry

    Są w miarę latwe w utrzymaniu. Trzeba na nie uważać - potrafią ukąsić i nie należy to do rzeczy przyjemnych. Hodowla skolopendry bez 30cm pęsety raczej nie wchodzi w grę, chyba, że chcesz ryzykować ukąszenie. Są to zwierzęta nieobliczale i bardzo szybkie.


  3. #3
    Domnik
    Guest

    Re: Skolopendry

    A w jakich cenach są skolopendry? Gdzie lub od kogo moge je kupić? morda thx za informacje.


  4. #4
    morda
    Guest

    Re: Skolopendry

    Ja kupiłem za około 40zł (czy jakoś tak). Ceny są różne - obecnie w okolicach 100zł.


  5. #5
    Maikardaaion
    Guest

    Re: Skolopendry

    Tak jak morda napisal, chrakter skolopendr jest nieprzewidywalny. Sa szybkie i zazwyczaj ruszaja sie w taki sposob ze bys w zyciu nie powiedzial ze tak potrafia... No i maja silny jad. Gryza z reguly wszystko co ich dotyka, bez znaczenia co to wiec dluga penseta jest konieczna. Wazne jest ze nie chodza po szybach.

    Ceny sa zroznicowanie i uzaleznione od sprzedajacego. Generalnie teraz byla fala skolopendr za 100 zl. Mniejsze sa zazwyczaj tansze. Ale znajdziesz tez bardzo drogie i tym samym wysublimowane gatunki. Generalnie najdrozsza w naszych realich jest Scolopendra heros sp. a to dlatego ze nie jest dostepna w Europie tylko w USA. A w USA najdrozsze sa Scolopendra gigantea, cena siega nawet $300.

    Najbardziej chyba poszukiwanymi gatunkami zas sa z pewnoscia Scolopendra subspinipes sp. Malasia jewel, Scolopendra viridicornis, Ethomostigmus trigonopodus...


  6. #6
    Domnik
    Guest

    Re: Skolopendry

    Mam pytanie kto ma skolopendry na sprzedaż??????
    Wszędzie szukam ale nikt nie ma na sprzedaż.
    Z chęcią kupie od zaraz jakąś.


  7. #7
    justGreg
    Guest

    Re: Skolopendry

    Co do chodzenia po szkle się zgadzam, ale jakbyś je trzymał w przerobionym akwarium to znakomisie sobie radzą z łażeniem po silikonie :] Hehe, nie pytajcie skąd wiem :P

    Greg


  8. #8
    justGreg
    Guest

    Re: Skolopendry

    A co do zakupu, to masz jakieś doświadczenie z jadowitymi i szybkimi zwierzaczkami? Zamiesć ogłoszenie w dziale "kupię" :]


  9. #9
    Domnik
    Guest

    Re: Skolopendry

    Mam doświadczenie z pająkami i skorpionami ale skolopendr jeszcze nie miałem. Dałem ogłoszenie ale nikt nie pisze.


  10. #10
    zielony13
    Guest

    Re: Skolopendry

    Jak to nikt?? Napisałeś że chcesz kupić skolopendry i wije. Odpowiedziałem na ogłoszenie i nic !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •