Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Coś złapałem...

  1. #1
    Grochu
    Guest

    Coś złapałem...

    Proszę osoby znające się na polskich gatunkach pareczników o przybliżenie mi, co - wyglądające jak skolopendra :-) - mogłem złapać w sadku niedaleko mojego osiedla. Skolopendra (bo chyba to jest skolopendra) ta siedziała sobie pod kawałkiem płyty pilśniowej... poszedłem złapać troche chrząszczy dla pajaków i znalazłęm takie właśnie bydle. nie mam jak zrobić zdjęcia, bo cyfraka nie posiadam, a telefonem to za słaba jakość, zęby można było zidentyfikować gatunek. pozdrawiam!


  2. #2
    Grochu
    Guest

    Re: Coś złapałem...

    aha - jest brązowo-rudawa z nieco jaśniejszymi odnóżami...


  3. #3
    Obcy
    Guest

    Re: Coś złapałem...

    Lithobius forficatus -wij drewniak

  4. #4
    Grochu
    Guest

    Re: Coś złapałem...

    o dzięki dzięki (-:
    czym to się żywi i jakie ma mieć warunki? na razie włożyłem to do wilgotnej ziemi...


  5. #5
    Obcy
    Guest

    Re: Coś złapałem...

    Troche ziemi, kawałeczki kory, karmisz tym co da rade zjesć malutkie swierszcze (wylęg) zgniecione mączniaki , itp , pare postów nizej morda zamiescił fotki swojej hodowli tych wijów.

  6. #6
    Pulek
    Guest

    Re: Coś złapałem...

    Tak jak pisali poprzednicy - Wij drewniak
    Foto w załączniku.


  7. #7
    Mimi.
    Guest

    Re: Coś złapałem...

    ciekaw jestem jaka jest siła jadu polskich Chilopoda?
    Też złapałem:-) mój jest troszkę bardziej szary... a co bardzo dziwne znalazłem go w wysokiej doniczce na balkonie 1 piętro.... a co wiadomo mi skolopendry nie chodzą po ścianach... i do plastikowej doniczki....
    Podejrzewam ze jajeczka małych wijów mogły byc w ziemi do kwiatów firmy tip ;-) a jeśli jest ona importowana zza granicy moglo by to tłumaczyć szarawe ubarwienie.. ale jeszcze mała jest pewnie si nie wybarwiła


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •