Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Dymorfizm, jak to z nim jest?

  1. #1
    justGreg
    Guest

    Dymorfizm, jak to z nim jest?

    Hej, mam 2x A. grandidieri w tym samym wieku, zauważyłem, że jedna jest o większa, lepiej zbudowana, a druga jest trochę krótsza i ma bardzo cienką "szyję", chodzi mi o pierwsze kilka segmentow za głową. Są równomiernie karmione, więc...
    wie ktoś która to 1,0,0 a która 0,1,0 ? ;-)

    pozdro. Greg
    Ps: Postaram się wrzucić niedługo trochę fotek anatomii porownawczej


  2. #2
    Maikardaaion
    Guest

    Re: Dymorfizm, jak to z nim jest?

    Samica zazwyczaj jest potezniej zbudowana. Wiec najprawdopodobniej ten mniejszy i chudszy to samiec. Jednak to nie jest 100% metoda


  3. #3
    Krzysztof.W
    Guest

    Re: Dymorfizm, jak to z nim jest?

    Jedno to napewno samica


  4. #4
    djtommi
    Guest

    Re: Dymorfizm, jak to z nim jest?

    poczekaj az cos miedzy nimi sie stanie i patrz ktore bedzie skladac jajeczka. wtedy zobaczymy jak wassze glosy sie sprawdza i bedize wiadomo jak sprawdzac plec.


  5. #5
    justGreg
    Guest

    Re: Dymorfizm, jak to z nim jest?

    Puki co są oddzielnie i jedna właśnie linieje. Ale tak myślę, że je niedługo dobrze spasę i dopuszczę do siebie Ktoś wie czy skolopendry mają dni (nie)płodne ? ;-)


  6. #6
    morda
    Guest

    Re: Dymorfizm, jak to z nim jest?

    A jak to z nimi jest? Było coś takiego, że po ostatnich odnóżach można je wysexowac... tylko wie ktoś jak?


  7. #7
    koli
    Guest

    Re: Dymorfizm, jak to z nim jest?

    A od jakiej wielkosci moge zaczac probowac rozpoznawac plec... posiadam Spirostreptida sp. okolo 7 cm i domyslam sie z enarazi enei moge okreslic plci. Kiedy moge zaczac moje obserwacje w tym kierunku:>??


  8. #8
    morda
    Guest

    Re: Dymorfizm, jak to z nim jest?

    Spirostreptida to wije, dwuparce. My tu gadamy o parecznikach (skolopenry itp.).
    U krocionogów na 7 (? chyba) segmencie samce mają narządy kopulacyjne. Takie kikuty na chłopski rozum


  9. #9
    wh6fxe
    Guest

    Re: Dymorfizm, jak to z nim jest?

    a ja slyszalem ze samce nie maja na 4 segmecie odnozy. prawda??


  10. #10
    Maikardaaion
    Guest

    Re: Dymorfizm, jak to z nim jest?

    wh6fxe - piszesz o krocionogach. Samce krocionogow rzeczywiscie odnoza na 7 segmencie ciala (nie 4tym) maja przeksztalcone w swojego rodzaju gonopodia. Samica posiada kieszonke nasienna takze w przedniej czesci ciala. Z tego wlasnie wzgledu nazywa sie krocionogi - przedniplciowymi. Skolopendry/pareczniki natomiast, swoje narzady rozrodcze maja na ostatnim segmencie ciala, nazywa sie je tylnoplciowymi. O tym wlasnie sie toczy dyskusja


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •