Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Rozsypana ściółka

  1. #1
    Jakubik
    Guest

    Rozsypana ściółka

    Możecie mi powiedzieć, hodowcy gryzoni, dlaczego myszy wysypują sciółkę z klatki?


  2. #2
    Paweł
    Guest

    Re: Rozsypana ściółka

    robią to chyba wszystkie gryzoni gdyż kopią nory i zakopują jedzenie dla tego mam akwarium.
    mam 12 szczurów miałem 26 chomików dzungarskich iświnke morską
    pozdrawiam

  3. #3
    Jakubik
    Guest

    Re: Rozsypana ściółka

    tzn u mnie jest to dosyc ciekawe. One wyrzucaja ściólkę tylko z jednego miejsca. Sciółka nie jest porozrzucana "byle gdzie". Aha i przedewszystkim ONE NIE KOPIA, ... no moze troszke, ale PRZEDE WSZYSTKIM ją wysypuja!!! Nie wiem... dla zabawy... . wlasnie to mnie interesuje. Możesz cos na ten temat mi powiedziec?


  4. #4
    Paweł
    Guest

    Re: Rozsypana ściółka

    możliwe iż wjednym miejscu mają swoje legowisko i je "porządkują" dlatego tylko w je dnym miejscu jest wysypana ściulka. albo nadmiar im niepotrzebnej ściułki gromadzą w jednym miejscu.
    moje szczury robią se dołek w którym śpi samica z małymi i wszystko co nipotrzebne jest wywalane do jednego konta.
    możesz przykleić w to miejsce tekture albo coś innego żeby sie nie wysypywało.
    pozdrawiam i życze miłej i"dużej"chodowli.

  5. #5
    Jakubik
    Guest

    Re: Rozsypana ściółka

    Hehe... dzieki choć hodowla się nie powiększy, bo mam dwa samce . Co do legowiska. Moje myszki mają domek, w którym chętnie przebywaja. A dopadłem jednego na gorącym uczynku jak po prostu zaczął wysypyać sciółke, ale nie z domku! Nie wiem jaki jest tego powód :/.


  6. #6
    Paweł
    Guest

    Re: Rozsypana ściółka

    mogły zakopać jedzenie i odkopują

  7. #7
    Jakubik
    Guest

    Re: Rozsypana ściółka

    Hmmm ciekawe, nie pomyślałem. A nie jest to przypadkiem spowodowane tym, iż one chcą się pozbyc zanieczyszczonej sciólki (rozumiesz? osikanej... )??


  8. #8
    Paweł
    Guest

    Re: Rozsypana ściółka

    na to pytanie ci dokładnie nie odpowiem ale może istnieć takie wytłumaczenie albo w jednym rogu mają toaletę i zakopują to ale to już ja napisałem gdyż do końca nie wiem
    pozdrawiam
    P.S.kup im samiczki chyba nie chcesz aby sie nudzili
    a i jeszcze jedno jakiej maści są te myszy

  9. #9
    Jakubik
    Guest

    Re: Rozsypana ściółka

    NO WLASNIE.... i tu mam problem ;(. Łaciaty chce gwałcić Czarnego... juz miałem nowy temat dawac!!! NIe wiem co robić!!! Jeżeli dam samiczke (tylko jedna, bo na dwie troche za mało miejca itd.) to będę miał sporo młodych!!! I co z nimi robić??? Czy mógłbym je wypuścić np gdzieś na łąkę??


  10. #10
    Paweł
    Guest

    Re: Rozsypana ściółka

    masz węza pająki albo coś jeśli nie to daj komuś lub poszukaj kogoś kto będzie chciał dla swojego pupila na pokarm na łake nie wypuszczaj gdyż są to chodowlane zwieżęta a tak przynajmniej waż sie naje ja tak robie mam znajomego herpetologa po fachu i mu oddaje nadmiar zwierząt mam węża ale nie ten gatunek
    jak dużął masz klatkę? jak niemasz piętra to zrub i już masz więcej mięjsca na dwie samiczki.
    jedną by zabrykały a samce by sie kłuciły onią
    morzesz oddać samca i kupić samice lub kupić dwie partnerki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •