Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Jaki to gatunek myszy i jeszcze coś?

  1. #1
    Jakubik
    Guest

    Jaki to gatunek myszy i jeszcze coś?

    Jaki jest gatunek myszy które hoduje się w klatkach? Czy to jest mysz domowa? I jeszcze jedno. Znalazłem cały opis własnie myszy domowej i napisane jest wyraźnie, że myszy te w okresie wiosny lata i jesieni, żyją na polach, w ogródkach i na dzialkach (nie w pomieszczeniach). Zimą zaś saszywają się w jakichś budynkach. Z tego rozumiem, że myszy te można spokojnie wypuszczać (w razie gdy nie będzię co zrobić z młodymi) np na łaki po za miastem... czy tak?


  2. #2
    Looo
    Guest

    Re: Jaki to gatunek myszy i jeszcze coś?

    Nie hoduje myszek, ale to co jest w sklepach to mysz laboratoryjne(te duze, biale) nie przzyja na wolnosci, bo od pokolen sa "udomowione", a poza tym sa biale i drapieznik latwo je zauwazy;takie male myszki z duzymi uszami to myszki japonskie, innych gat. nie znam

    Kiedys pokazywali w Teleekspresie szczury kapturowe mieszkajace w drzewie w jakims parku jako ciekawostke-szczury, ktore sie oswoily i ludzie karmia je z reki, bo niby byly dzikie-nie wypuszczjmy maszych pupili, bo albo one zagroza srodowisku (zolw czerwonolicy, pirania), albo pokaza je w teleekspresie....
    Pozdrawiam

  3. #3
    Paweł
    Guest

    Re: Jaki to gatunek myszy i jeszcze coś?

    mysz biała, mysz labolatoryjna .
    mysz domowa to chyba gatunek dziki
    myszy hodowlane nie są przystosowane do życia na wolności więc ich sie nie uwalnia gdyż by zgineły
    pozdrawiam Paweł

  4. #4
    Jakubik
    Guest

    Re: Jaki to gatunek myszy i jeszcze coś?

    Jak mam dać dla węża czy innego gada ... to wole wypuścić . A tak na poważnie. Ja mam np mysz czarną. Czy to tez jest mysz laboratoryjna? Nie jest czarna tylko w kilku miejscach. Ma lekko brązowy brzuch i wygląda jak specjalnie wychodowana odmiana kolorystyczna, jednak czy napewno. widzialem różne wariacje myszy o kolorze ... no łaciatej. Jednak ta takowej nie przypomina... nawet ma inny hmmm pyszczek. Jednak nie jest to jadyna taka mysz. W sprzedaży jest więcej agzeplarzy. Czy to mimo tego też sam gatunek???


  5. #5
    Paweł
    Guest

    Re: Jaki to gatunek myszy i jeszcze coś?

    najprawdopodobniej są wychodowane różne kolorystyczne odmiany myszy lecz nie powiem ci jakiej ale najprawdopodobniej labo...
    twoja to np. mysz jakaś tam czarno-brązowa
    nie jestem dokładnie pewien co do gatunków
    pozdrówka

  6. #6
    Jakubik
    Guest

    Re: Jaki to gatunek myszy i jeszcze coś?

    Ale jeszcze raz... teraz znalazłem, że jest napisane, iz mysz biała (laboratoryjna) jest tylko albinotyczna odmianą myszy domowej. Może taka mysz wypuszczona na wolność przezyłaby? Podajcie powody dalczego nie!!! Chodzi tu głównie o to, że nie wiem jak będzie jeżeli mi sie myszki romnożą. W sklepach przyjmują (ale tylko w góra trzech) raczej tylko wtedy, gdy sami swoich nie maja. Dla mnie najlepszym rozwiazaniem byłoby wypuścić takie myszy na wolność. Caly czas mówię oczywiscie o odmianie (???) czarnej, nie białej, gdyż zdaje sobie sprawę z tego, iż tamta jest po prostu "nie przystosowana kolorystycznie".


  7. #7
    Paweł
    Guest

    Re: Jaki to gatunek myszy i jeszcze coś?

    to jest jak ze szczurem w natuze załuszmy urośnie do 50cm a hodowany do 30cm jest przystosowany aby sie lepiej oswajał muglby se nieporadzić ze zdobyciem pożywienia albo coś
    porusze kwestie zimowania gdyż dla tej hodowanej myszy której starsze pokolenia niewidziały zimy a co dopiero ona może niewiedzieć co robić i zdechnie to samo tyczy się niuciekana przed wrogiem

  8. #8
    Jakubik
    Guest

    Re: Jaki to gatunek myszy i jeszcze coś?

    Hmmm a czy z punktu widzenia biologii nie jest czasami tak. Myszy kiedy je kupujemy i tak sie nas boja. Oswajaja sie dopiero z czasem. Znaczy, że mają nas za potencjalnego wroga. Jednakże kiedy nauczą sie, że z naszej strony nic im nie grozi nie boją się nas.......... Choć mam konrtargument do swojego argumentu heheheh . Moja myszka nie boi się w ogóle mojego psa. on boi sie jej bardziej (mam yorka - rasa ta była hodowana dla łapania myszy!!!, ale to już inna ciekawostka). I tu mam sam dowód, że myszy te po prostu mogą się nie bać zadnego drapieżnika i byc zjadane. Choc to nie jest pewne. Ale z drugiej strony co ja mam zrobic??? Do sklepu nie, nikt niebędzie ich chciał wziąc, to je wypuszcze. Przynajmniej drapieżniki się najedza... :/. Masz inny pomysł?


  9. #9
    Jakubik
    Guest

    Re: Jaki to gatunek myszy i jeszcze coś?

    PS. a może się przystosuja i sobie będą żyły dalej .


  10. #10
    Paweł
    Guest

    Re: Jaki to gatunek myszy i jeszcze coś?

    możesz sprubować je wypuścić ale mogą wrucić bo uznały cie za dostawe jedzenia do domu albo na odwrut jeśli niebędzie dużego kontaktu możesz wypuścić je na wolność

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •