Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: OBALAM MIT

  1. #1
    KnockeR
    Guest

    OBALAM MIT

    Wszędzie pisze, że młode świerszcze doskonale chodzą po szybach! Przygotowując się na inwazję obkleiłem górę akwarium folią aluminiową, wysmarowałem wazeliną. Inwazja nastąpiła i ani jeden z setek świerszczy one ani myśli się wspinać ślizgają się jak po lodzie! Ten co to wymyślił, że one niby chodzą po szybie to miał chyba jakąś super odmianę!

  2. #2
    Nestor
    Guest

    Re: OBALAM MIT

    hehehe
    moje tez nie chodzą, chyba ze styba jest troche brudna.
    jak wsypałem im mleko w proszku to troche sie przykleiło do szyby, to po tym umiały chodzić

  3. #3
    dr Robert
    Guest

    Re: OBALAM MIT - nie ma takiego mitu

    Nigdy nie słyszałem o takim micie )).
    Szyba musi być naprawdę bardzo, bardzo brudna. Natomiast maluchy wspinają się dobrze po silikonie wzdłuż brzegów terrarium, ale wystarczy wykroić jego nadmiar nożem i już po sprawie.
    Oklejanie szeroką taśmą klejącą (powierzchnia jej jest śliska) stosuje się, ale wówczas gdy świerszcze trzyma się w dużych kartonowych pudłach, tak jak to robią w USA w "fabrykach" świerszczy, gdzie w każdym pudle są świerszcze jednego rozmiaru i wszystkie trzymane w ciepłych (30 stopni) pomieszczeniach.


  4. #4
    KnockeR
    Guest

    Re: OBALAM MIT

    W fabrykach świerszczy powiadasz Chyba założę taką fabrykę 30 stopni mam kartony też, pomieszczenie do tego typu hodowli też posiadam Mam aby pytanie czy taki karton nie zostanie przegryziony przez małe milusińskie? Jeśli wiesz dużo o tego typu hodowli to proszę o dokładny opis! Z góry dziękuję i pozdrawiam. P.S. a te kartony od góry należy zabezpieczyć jakąś siatką? czy wystarczy strzelnie zamknąć i zrobić otworki?

  5. #5
    Nestor
    Guest

    mit jest

    "Po ok. 2-3 tygodniach wylęgają się młode, które zaraz po wykluciu są wielkości mrówek
    (około 2 mm długości) i bardzo dobrze chodzą po szybach (czego dorosłe świerszcze nie potrafią). "
    ten cytat pochodzi z opisu hodowli świerszczy na tej stronie, w dziale "żywienie"

  6. #6
    jey
    Guest

    Re: OBALAM MIT

    taka fabryka to dobry interes moglby byc pomyslcie ze sprzedaja je zima po 50 gr za sztuke moznaby rozwiazac problem bezrobocia w kraju

  7. #7
    nokeg
    Guest

    Re: OBALAM MIT

    hehe jak ja miałem wylęg świerszczy to dopiero jak miały 4mm to wchdzodziły na wyskokość 2cm i spadały:-)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •