Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: białe robaki

  1. #1
    koleś
    Guest

    białe robaki

    Co to są tak zwane "białe robaki", które się stosuje jako przynęte dla ryb???
    czy to są jakieś larwy, czy można tym karmić zwierzątka???
    (koleś w sklepie powiedział mi że to nie są pinki)

  2. #2
    Double
    Guest

    Re: białe robaki

    no to koles ze sklepu jest nie doinformowany bo wlasnie 'biale robaki' to sa pinki czyli larwy much


  3. #3
    Nestor
    Guest

    Re: białe robaki

    nie do końca prawda.
    i pinki i białe robaki są larwami much, ale pinki to larwy tych mniejszych gatunków, białe robaki -tych większych
    karmić nimi możesz tylko te zwierzęta, ktore ich nie zjedzą w całości (np; pająki)
    jak je dasz na kaloryfer (~30*C) , to po ok tygodniu masz muchy, dobre dla gekonów, rzekotek...

  4. #4
    koleś
    Guest

    Re: białe robaki

    dzięki za informacje.
    Mam jeszcze jedno pytanko czy te białe robaczki wyżrą mi resztki mięśni z czaszki od węża??

  5. #5
    Double
    Guest

    Re: białe robaki

    dzizus...
    najlepiej wygotowac ta czaszke a potem mieso oddzielic od kosci, latwo zejdzie :/


  6. #6
    koleś
    Guest

    Re: białe robaki

    dzięki

  7. #7
    koleś
    Guest

    Re: białe robaki

    a jak gługo gotować???:P:P
    bo właśnie zaczynam:P:P

  8. #8
    nokeg
    Guest

    Re: białe robaki

    białe robaki inaczej zwane mady - larwy much końskich
    pinki, czerwone i białe - larwy much tzw. gówniary:-) bo siedza na kupach, takie metaliczno zielone


  9. #9
    uroplatus
    Guest

    Re: białe robaki

    Do preparowania (oprócz gotowania) najlepsze są chrząszcze z rodziny skórnikowatych Dermestes vulpinus. Używa się ich do profesjonalnego preparatorstwa. Jednak z tego co słyszałem są dość trudne w hodowli i maja jedna wadą jak Ci zwieją to zjedzą wszystkie prawdziwe futra i skóry. Ale wsadzasz takiego trupka i masz idealny szkielecik.


  10. #10
    koleś
    Guest

    Re: białe robaki

    a gdzie takie chrząszcze z rodziny skórnikowatych można kupić i ile kosztują???
    (pytam z ciekawości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •