Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: ochotka i wodzień

  1. #1
    ross
    Guest

    ochotka i wodzień

    Witam
    Wiem, ze chyba nikt z tego forum nei karmi swoich pupilki ochotka ale zastanawilaem sie czy moze nie zrobic by sobie takiego malego akwarium tylko z ochotka. Czy ktos ma jakies info o tym jak to sie rozmnaza albo karmi?

    Tutaj daje link zeby sobie foto obejzec
    http://www.akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00234


  2. #2
    koleś
    Guest

    Re: ochotka i wodzień

    ja karmie karlika ochotką))

  3. #3
    mordd
    Guest

    Re: ochotka i wodzień

    Ochotka to tylko larwa - z niej wylęga się latający jak najbardziej owad. Akwarium może nie wystarczyć....... Jakby co to larwy rąbią muł z dna.

  4. #4
    Double
    Guest

    Re: ochotka i wodzień

    ja tez karmie ochotka. kiedys mialam to samo pytanie, wyjasnili mi ze baaardzo trudno doprowadzic te larwy do postaci doroslej (czyli komarow - jesli nie komary, poprawcie mnie), a jedza "plankton" z sadzawek i jezior. teraz to oto chyba trudno ;-)))))


  5. #5
    koleś
    Guest

    Re: ochotka i wodzień

    mi się kiedyś przez przypadek udało!!!!!!
    wcale nie jest to takie trudne.
    wystarczy nie za głęboki zbiornik, napełniony najlepiej wodą ze tawu i muł na dnie..
    wrzucasz ochotki i po pewnym czasie jak otworzysz to tylko zobaczysz ogromną chmare owadów które lecą w strone sufitu twojego mieszkania!!!:P:P:P
    ale jak chodować dorosłe to nie wiem

  6. #6
    mordd
    Guest

    Re: ochotka i wodzień

    Nic nie jedzą, z tym, że nie wiem czy wszystkie gatunki czy niektóre (ale większoś na pewno). Tylko się rąbią, składają jaja i abarot mamy larwy. Mam wrażenie, że masowej hodowli raczej się w domu nie uda mieć nie wariując jednocześnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •