Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Skąd wytrzasnąć skoczogonki?!

  1. #1
    Double
    Guest

    Skąd wytrzasnąć skoczogonki?!

    czy jest to mozliwe o tej porze roku? a moze ktos je hoduje 'stale'? proszę o ogólne "co i jak".
    BTW czy podobnie jak owocowki biora sie "znikąd", wiec czy one sie wykluwaja z jajek, ktore są wymieszane z ziemią ogrodniczą na przyklad?


  2. #2
    Hari
    Guest

    Re: Skąd wytrzasnąć skoczogonki?!

    A po co Ci skoczogonki? Bedziesz na litry sprzedawac, jako pokarm? ;P
    Skoczogonki biorą sie... Hmm jakby Ci to napisac..., jestes juz duzą dziewczynka wiec wiesz, ze jest mama skoczogonek i tata skoczogonek i pozniej.... no i stą sie biorą skoczgonki :>:>:>
    Pouzywalem sobie a teraz do rzeczy:
    Jaja skoczogonkow są na tyle male ze moga sie przenosic nawet przez powietrze, moga np. przyleciec z dworu. Najczesciej jednak juz sa w ziemi ogrodniczej. Jest to mozliwe o tej porze roku. Popytaj w kwiaciarniach czy nie mają troche na zbyciu ;P


  3. #3
    Double
    Guest

    Re: Skąd wytrzasnąć skoczogonki?!

    hehe :P ja mowie serio, Hari, chcialabym skarmiac nimi moje kumaki, ale niewiem skad je skombinowac


  4. #4
    Hari
    Guest

    Re: Skąd wytrzasnąć skoczogonki?!

    Ja tez mowilem serio ale kumaki??!! skoczogonkami??!! Przeciez taki skoczogonek to malenstwo! Musialabys łyzką je nabierac chyba To nie prosciej swierszcza dac? Nie znam sie na karmieniu kumakow, ale... skoczogonki??!! :P


  5. #5
    Double
    Guest

    Re: Skąd wytrzasnąć skoczogonki?!

    eee... faktycznie... 0,2 - 0,5 milimetra... dobra, juz mi przeszlo ale noworodki jakby co, mozna by tym badziewiem karmic. bylam ciekawa


  6. #6
    Hari
    Guest

    Re: Skąd wytrzasnąć skoczogonki?!

    Hihihi, noworodki zaby to kijanki, a kijanki są roslinozerne Wyspij sie Double... :P


  7. #7
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Skąd wytrzasnąć skoczogonki?!

    Niektóre skoczogonki są naprawde "duże". bo mają ok 5mm ale tak wielkie widziałem w Tatrach. Spróbuj poszukać w lesie pod korą, butwiejącymi liśćmi. Niektóre gatunki związane są z powierzchnią wody, a nawet śniegu, są praktycznie wszędzie (niektóre gatunki opanowały moje terra z kruszczycami).
    Na stronie:www.sankey.ws/insects.html jest fotka z niebieskimi skoczogonkami, są to dość duże okazy i chyba mogą się nadawać do hodowli karmowej. Warto spróbować poeksperymentować, może coś wyjdzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •