Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: swierszcze

  1. #1
    sidor_87
    Guest

    swierszcze

    wczoraj zobaczylem ze kilka swierszczy zrobilo norki w torfie, kopiac praktycznie caly dzien. co to moze byc?? beda skladac jaja??
    post moze wydac sie glupi i banalny , ale wybaczcie dopiero zaczalem chodowle

    dzieki z gory
    pozdrawiam

  2. #2
    sidor_87
    Guest

    Re: swierszcze

    a i jeszcze jedno. jak wygaldaja odchody swierszczy?

  3. #3
    KnockeR
    Guest

    Re: swierszcze

    są małę brązowe i brzydko pachną a świerszcze pewnie kopią metro

  4. #4
    Hari
    Guest

    Re: swierszcze

    tsa, podkop, tunel na wolnosc


  5. #5
    SławekS
    Guest

    Re: swierszcze

    Moje robią takie manewry jak im białka brakuje i wyżerają złożone jajka!!!! Przy odpowiednio dużej obsadzie wlicz to w koszta lub przykryj czymś pojemnik, ale tak żeby samice przecisnęły pokładełka (ja tego jeszcze nie robiłem).
    Inna możliwość to górna warstwa torfu jest zbyt sucha i dokopują się do wilgotniejszej, aby tam złożyć jaja, ale sam w to nie wierze :-)

  6. #6
    sidor_87
    Guest

    Re: swierszcze

    tylko ze one jeszcze ( chyba, bo nie widzialem zeby cos tam bylo) nie zlozyly jaj. teraz juz prawie wszystkie swierszcze chodza po dnie i "na zmiane" wchodza do tych jamek ktorych jest ok 5-8.Jakiej wielkosci sa te jaja?? Jak rozpoznac samice??
    Skrzydelka swiadcza o plci czy wieku ??

  7. #7
    SławekS
    Guest

    Re: swierszcze

    "Może jaja jeszcze nie złożone ale poszukać nie zaszkodzi" ;-)) olej to albo nakryj pojemnik z torfem pończochą
    pytanie 2
    Jaja mają jakieś1,5-2 mm długości kolor i kształt ziaren ryżu
    3
    samice mają pokładełka - długa cienka rurka na końcu odwłoka
    4
    dorosłe owady posiadają skrzydła niezależnie od płci choć u samców pierwsza para jest bardziej karbowana (pomięta) i służy do znęcania się nad moim słuchem.

    uwaga na koniec PRZEGLĄDAJ ARCHIWUM bo te pytania były już wielokrotnie zadawane!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •