Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: ślimaczki

  1. #1
    Jędrek
    Guest

    ślimaczki

    Dostałem garstkę ślimaków, podobno to świderki lub podobnie się nazywające, facet nie był pewien. Jako akwarysta, po prostu je wyrzuca. Jak szybko mogą się rozmnażać i rosnąć, albo ile trzeba mieć, żeby codziennie dawać żółwiowi np. 5 do pożarcia?


  2. #2
    Radek. P.
    Guest

    Re: ślimaczki

    Rosnąć i rozmnażać się mogą szybko, ale warto dać im grubą warstwę żwiru w akwarium z dużą powierzchnią dna, bo one lubią się zakopywać. Warto też powiedzieć, że w przeciwieństwie dowiększości ślimaków są żyworodne i rozdzielnopłciowe (i wogóle nie mają dymorfizmu płciowego). Zauważyłem, że lubią oczyszczać łupiny kokosów (smakują im chyba te frendzelki, którymi pokryty jest kokos) Jeśli w akwarium są ryby, to ślimakom będzie wiodło się lepiej, bo dojadają po nich resztki i zjadają odchody. Im większą mają powierzchnię życia (ilość żwiru) , tym łatwiej będą się rozmnażać. Im większe akwarium, tym szybciej będą się rozmnażać i mogą się wymknąć z pod kontroli (pewnego dnia stwierdzisz, że masz więcej świderków niż żwiru).

  3. #3
    Jędrek
    Guest

    Re: ślimaczki

    Trzymam je w słojach ze żwirkiem i wodorostami. W akwarium żółw je memlał przez dwa dni (były za twarde chyba), ale w końcu zjadł. Myślę o wstawieniu do słoi bojowników. PYTANIE GŁÓWNE: Ile trzeba czekać, 2 tygodnie, dwa miesiące, pół roku?


  4. #4
    wezyki
    Guest

    Re: ślimaczki

    wiec ja majac duze doswiadczenie akwarystyczne sie wypowiem
    swiderki faktycznie moga wymknac sie spod kontroli
    jednak rosna wolno

    dla zolwi i innych ryb idealnym rozwiazaniem sa inne slimaki
    akwariowe zatoczki
    maja mieksza skorupe, niepotrzebuja zwiru, sa obojniakami,
    rozmnazaja sie w zaskakujaco szybkim tepie

    mo i niepotrzebuja tak wysokiej tem jak swiderki
    (swiderek przy 18 stopniach ginie)


    jak ktos chce to mam zatoczki w nadmiarze

  5. #5
    Jędrek
    Guest

    Re: ślimaczki

    A czy zatoczki też tak oczyszczają jak świderki? (to też powód ich hodowania)


  6. #6
    wezyki
    Guest

    Re: ślimaczki

    swiderki sa super w akwa poniewaz grzebia w podlozu, spulchniajac je,
    likwiduja tzw. strefy beztlenowe w podlozu, korzstnie wplyaja na rosliny

    co do zatoczkow, to tez napewno oczyszczaja rosliny z glonow
    jednak moga sie bardzo masowo zozmnarzac, i sta sie prawdziwa plaga w akwa
    dlatego niewszyscy akwarysci je lubia

    ja lubie jak jest ruznorodnosc dlatego je trzymam

    mowia tez, ze trudno jest kontrolowac ich polulacja w akwa
    co jest nieprawda!!
    jak masz ich zaduzo poprostu odlawiasz
    wkladasz ugotowane warzywo (najlepsza marchewka), gaszisz swiatlo i za 2 godz wylawiasz setki slimakow razem z marchewka, kilka wylowien i w akwa pozostaja nieliczne dorosle slimaki, pozostaje oczywiscie ikra gdzies na roslinach lub szybach i pozniej zabawa znowu sie powtarza...

    a jak ci sie znudzi i chcesz miec akwa bez slimakow to kupujesz bocje (obojetne jaki gatunek) i juz niemasz slimakow (swiderkow czesciowo tez)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •