Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Chrząszcze maczniaków

  1. #1
    Alexandra
    Guest

    Chrząszcze maczniaków

    Przeczytałam niedawno że chrzaszcze maczniakow swietnie lataja .Moje nie wykazuja jednak takich zdolnościCzy w ksiazce byl blad czy to ja mam jakies zmutowane robale?


  2. #2
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Chrząszcze maczniaków

    Hodowlana linia może częściowo zatracić te zdolności ze względu na długi czas przebywania w takim środowisku. Jeśli rozgrzebiesz jakąś sztukę z pewnością zauważysz drugą parę błoniastych skrzydeł. Czasami można zobaczyć jak je rozprostowywują i próbują latać. Podobnie jest z drewnojadami. Może być też tak, że czasem u owadów są wytwarzane formy bezskrzydłe w stałych warunkach środowiska. Lot jako bardzo kosztowny energetycznie nie jest potrzebny gdy pokarmu i miejsca na rozród jest pod dostatkiem. Tak jest np. u mszyc, ale również u wielu chrząszczy (również z rodziny czarnuchowatych do których należą mączniki).

    Ja raczej obstawiałbym pierwsze rozwiązanie. Miałem styczność z "dzikim szczepem" mącznika (czasem wlatywały wieczorem do domu - lecą do światła, znaleźć je można też pod korą obumarłych drzew), te sztuki latały bardzo ładnie.


  3. #3
    Alexandra
    Guest

    Re: Chrząszcze maczniaków

    dzięki za wyczerpującą odpowiedz


  4. #4
    Foxtrott
    Guest

    Re: Chrząszcze maczniaków

    moje nie lataja, mam je w otwartym pudeleczku i czasem cos wylezie, ale nie widzialem nigdy w locie


  5. #5
    morda
    Guest

    Re: Chrząszcze maczniaków

    Moje też nie latały.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •