Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Drewnojady

  1. #1
    Luke1811
    Guest

    Drewnojady

    Witam
    Czy konieczne jest karmienie drewnojadów próchnem czy mogą wystarczyć płątki owsiane i tarta bułka??
    Pozdr


  2. #2
    Luke1811
    Guest

    Re: Drewnojady

    Jeszcze chciałbym spytac jakie podoze musza mieć drewnojady żeby sie rozmnażayłi w jaki sposób mozna zapobieć żeby nie zmieniały sie w altające chrząszcze ??
    Pozdr

  3. #3
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Drewnojady

    N apierwszy post odpowiem, że w zasadzie tak, ja jednak wolę hodować je w "półnaturalnych" warunkach (grzybki i próchno). Podłożem może być torf, ziemia, rozdrobnione próchno drzew liściastych, wióry drewniane z hubami (też z drzew liściastych).
    Jeśli chodzi o drugiego posta, to procesu tego nie zatrzymasz (chyba, że hormonalnie). Pamiętaj też, że bez dorosłych nic nie rozmnożysz Jeśli są ci potrzebne na karmę możesz spowolnić ich wzrost, podobno do paru miesięcy, jeśli wstawisz wyrośnięte sztuki do lodówki.


  4. #4
    FoKs
    Guest

    Re: Drewnojady

    siema mi włsnie drewnojad sie przobraził czy jak podam go pajakowi to złapie go bez problemu czy to stworzonko sie ukrywa ?

  5. #5
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Drewnojady

    Nie hodowałem ptaszników, więc nie wiem jak sobie z nimi radzą. Jeśli chodzi o chrząszcze to prowadzą one raczej naziemny (nadrzewny?) tryb życia. Nie powinny się zakopywać w podłożu, co najwyżej szukać wszelkich szczelin do czasy gdy poczują się bezpieczne.


  6. #6
    morda
    Guest

    Re: Drewnojady

    Foks - moja małe pajączki bez problemu radziły sobie z chrząszczami mącznika. Duże pająki dorosłe drewonjady pewnie też z przyjemnością zchrupią.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •