Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Zdychają zkubane

  1. #1
    Predator
    Guest

    Zdychają zkubane

    Kupiłem sobie pudełeczko świerszczy domowych dla modliszki. Pomyślałem sobie ze zaczne hodowle. W pustym akwarium (40x30x20) urządziełem im chate - podłoże z płatków owsianych, wytłaczanki po jajach, spodeczki z wodą i żarciem (kapusta pekińska, jabłka). Zodziennie wymieniałem jedzenie na świerze, ale świerszcze systematycznei zdychały - 1-3 dziennie. W końcu zostały mi 4, dokupiłem jeszcze 30. Wymieniłem podłoże (na świerze płatki), umyłem akwarium - świerszcze nadal zdychały. Teraz mam ich ok 10 i wymieniłem płatki na torf (pokarm cały czas kapusta i jabłka), mam zamiar dokupić jeszcze, ale nei wiem czy nei przestaja zdychać, tak wogóle to od czego padały?

    Pozdrawiam
    Predator

  2. #2
    Sm0k3D
    Guest

    Re: Zdychają zkubane

    hmm, mysle ze dobrze by bylo, jakbys wykluczyl podloze z gry, i tylko w 1 róg terra wlozyl pojemniczek z wilgotnym torfe/ziemai na jaja


  3. #3
    MinuS
    Guest

    Re: Zdychają zkubane

    dokłądnie zrób tak jak mówi sm0k3D ja mam właśnie tak zrobione niema podłoża tylko pojemnik z torfem wytłaczanki i jedzenie w podstawku i bardzo dobrze się mają


  4. #4
    wrbirds
    Guest

    Re: Zdychają zkubane

    Przeciez on nie ma podloza z torfu!!!A tylko z platkow, wiec chyba go nie zrasza i jest sucho. Nie sadze, ze problem tkwi w podlozu, ja raczej zwrocilbym uwage na ta salate!!!! Sluchaj, jesli jest ona kupowana a nie z wlasnej hodowli to raczej mozesz miec pewnosc, ze byla pryskana lub pedzona na chemi w nawozach!!!! Salata o tej porze roku pochodzi ze szklarni gdzie sa one niemilosiernie nawozone!!!!
    Tak wiec jeszcze raz : NIGDY nie dawajcie warzyw pochodzacych ze sprzedazy, tylko swoje, bez chemi w nawozach i opryskach!!!!!
    Uwaga, nawet gdy wasze swierszcze nie padna po dawce chemi w warzywach, to przeciez pozniej te zwiazki odloza sie w organizmach waszych zwierzakow i predzej lub pozniej dadza o sobie znac!!!
    Dajac zwierzeta karmowe musimy miec pewnosc, ze nie byly karmione takim zarciem!!
    Pozdrawiam

  5. #5
    Predator
    Guest

    Re: Zdychają zkubane

    Wsypałem małą warstwe torfu na dno, równomiernie na calą powierzchnie. Na razie nei zdychają, do żarcia im dałem kawałki jabłka tylko. A oprócz tego to co moge teraz im dawać?

  6. #6
    MinuS
    Guest

    Re: Zdychają zkubane

    moje jedzą tylko płatki owsiane otręby pszenne i dodaje do tego glukozy , a czy wasze świerszce jedzą może wytłaczanki ?? bo moje tak


  7. #7
    zolax
    Guest

    Re: Zdychają zkubane

    Ja bym radzil dac miseczke z woda (tylko z jakims zwirkiem albo kamykami zeby sie nie potopily)

  8. #8
    Sm0k3D
    Guest

    Re: Zdychają zkubane

    Hmm miseczke najlepiej wypelnic jakims chlonnym aterialem (gabka, wata) i tam nalac wody a swierszcze beda sobie "saczyly" i sie nieutopia


  9. #9
    Akren_
    Guest

    Re: Zdychają zkubane

    Ja jak doroslym swierszcza wlozykem do pojemnika z woda zielona gabke to strasznie ja zarly i robily od tego zielone gowno.Wyjalem ja teraz i jak narazie sie nie topia, gorzej bedzie jak wpuszcze tam jakies mniejsze, wtedy juz bede mosial kombinowac.


  10. #10
    dr Robert
    Guest

    Re: Zdychają zkubane

    Raz dziennie wrzucić mokrego liścia kapusty pekińskiej, mleczu czy innego zielska. W pełni zabezpieczy to zapotrzebowanie na wodę. Gąbkę z pojemniczka w wodą lubią zjadać albo samice próbują złożyć do wilgotnej gąbki jaja, co kończy się niepowodzeniem, a w najgorszym wypadku złamaniem pokładełka.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •