Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Karaczany kotra Swierszcze

  1. #1
    Bziak
    Guest

    Karaczany kotra Swierszcze

    co jest lepszym pokarmem dla ptasznikow ? ktory pokarm nie sprawia problemow pzy jedzeniu ptasznikowi ? ktory jest latwieszjeszy w hodowli co sadzicie o tym ? co jest lepsze dla ptasznikow, ktory zawiera wiecej substancji odzywczych itd. ??

  2. #2
    Bziak
    Guest

    Re: Karaczany kotra Swierszcze

    chodzi mi o karaczany N.cirenea a swierszcze to jakies najprostsze w hodowli...

  3. #3
    jw73
    Guest

    Re: Karaczany kotra Swierszcze

    Trudno powiedzieć, który pokarm jest lepszy. Karaczany, które wymieniasz biegają po szybach i mogą tym sprawić sporo kłopotu hodowcy, ale może to być zaletą przy karmieniu nadrzewnych pająków.
    W hodowli, i świerszcze, i karaczany są łatwe.


  4. #4
    Mariusz
    Guest

    Re: Karaczany kotra Swierszcze

    osobiscie, wolal bym, zeby w razie ucieczki po domu biegaly mi swierszcze niz karaluchy, ale to kwestaia gustu


  5. #5
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Karaczany kotra Swierszcze

    Jeśli chodzi o "odsłanianie się" w terenie to świerszcze górują. Może są bardziej skoczne, lecz nie mają takiej tendencji do chowania się gdzie popadnie (chyba, że masz takie terra dla ptaszników). Karaczany wpełzną w każdą szparę no i łatwo uciekają.
    Karaczany N. cinerea wydają mi się najłatwiejsze w hodowli ze wszystkich karmówek.

    PS. To temat nie na to forum.


  6. #6
    Foxtrott
    Guest

    Re: Karaczany kotra Swierszcze

    zdecydowanie lepsze są świerszcze z punktu widzenia pająka. świerszcz się nie zakopuje i nie wciska w kazdą szczelinę, a do tego jest "miękciejszy" i nie "śmierdzi"(pajaki często nie chcą jeść karaczanów tylko świerszcze).
    z punktu widzenia hodowcy lepszy karaczan bo praktycznie jest to hodowla bezobsługowa. raz po raz coś do zarcia wrzucisz i to wszystko. z cinereą radzę jednak uważać, bo świetnie chodzą po szybach i moga wyleźć. ja mam dość sporo karaczanów na chacie i tępię wszystkimi możliwymi sposobami(bo jak się zalęgną to będzie syf).
    hoduję i świerszcze i karaczany i myślę że to dobra kombinacja.


  7. #7
    Bziak
    Guest

    Re: Karaczany kotra Swierszcze

    a jakie proponujecie swierszcze z ktore nie sprawiaja klopotu ?? i co myslicie o swierszczach srodziemnomorskich ?

  8. #8
    algirdas
    Guest

    Re: Karaczany kotra Swierszcze

    Gdzieś tu na forum słyszałem, że to właśnie śródziemnomorskie robią najwięcej kłopotu...

  9. #9
    Koc
    Guest

    Re: Karaczany kotra Swierszcze

    Samce potwornie hałasują, ponadto zżerją się nawzajem i trudno to wyeliminować. Pod tymi względami dużo lepsze są domowe.(kubańskie podobno też są w porządku).

  10. #10
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Karaczany kotra Swierszcze

    Dokładnie. Polecam domowe i kubany. Są najłatwiejsze w hodowli i najmniej "stratne". No i aż tak potwornie nie śmierdzą jak śródziemnomorskie.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •