torf raczej niema tu nic do rzeczy, ja trzymam swoje warstwie kilku mm moze 3-4 mm i jest im dobrze.
warunki mam dobre i nie choruja.
ja tez bym obstawaił tak jak SDY że moze to byś wina ze ktos przy sprzątania mógł psiknąc jakimś płynem do szyb, czy do drewna, i moze wleciało troche do środka.