Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Panchlora nivea

  1. #1
    Bocieq
    Guest

    Panchlora nivea

    Witam. Kupiłem w bio-filu troche tych karaczanów ale nigdzie nie moge znalezc opisu ich hodowli... przeglądnołem archiwum ale za wiele tam nie było
    Mógłby mi ktoś tak ogólnie przedstawić warunki hodowli tego gatunku ?
    Z góry Dzieki
    Pozdrawiam


  2. #2
    Larkin
    Guest

    Re: Panchlora nivea

    Duża wilgotność (u moich torf jest bez przerwy bardzo wilgotny, ale też nie mokry), przyda się wyższa temperaturka jeśli chcesz żeby szybko rosły i mnożyły się ładnie (25-30 stopni będzie w porządku). Jako pokarm przede wszytkim owoce - karmię przeważnie jabłkiem i bananem. Co jakiś czas podrzucam troszkę pokarmu dla rybek w płatkach - tez zjedzą tak dla odmiany. Hodują się ładnie i bez problemowo. No i trzymać w czymś w miarę szczelnym - drobna wentylacja gdzieś u góry - tak żeby larwy nie uciekały (cociaż one przeważnie siedzą w ziemi).


  3. #3
    CRIMSON
    Guest

    Re: Panchlora nivea

    Wyszukiwarka Ci odpowie;

    http://terrarium.com.pl/forum/read.p...282#reply_2303

    ....sałaty bym nie dawał

  4. #4
    swiszczyk
    Guest

    Re: Panchlora nivea

    ja np. karmie tylko psią karmą i dla odmiany owoc ,warzywko i tez zyja i mnoza sie calkiem niezle ( a temperature mam od 23 do 25 )


  5. #5
    pepito
    Guest

    Re: Panchlora nivea

    ja je mam i zauważyłem sporo młodych nieda się aby ni e uciekały na np przykryłem je kompresem(warstwa x5)i do około daśma taka do opatrzeń wszystko b.solidnie itd ale karaczanki gdzieś zżarły kompres i uciekłay potem dałem z metalowej siatki meczyły sie lecz przegryzły:0 wazelina tez prubowałem gówno daje nawet krem nivea(ponoć dobry)gówno dajeteraz mam szklaną ramke na akwa a w niej x10metalowa gruba saitkajak narazie nie uciekają


    poważnie to są kanibale wystarczy 1dzien bez zarcia a larwy jedza imago karmie wszystkim zaciem dla psa,owoce,ogórkiraz aem ugotowanego malutkiego kartofla od tamtej pory go nie widziałem:


  6. #6
    Bocieq
    Guest

    Re: Panchlora nivea

    Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
    A co do tego uciekania to to wystarczy dokładnie zrobiona pokrywa z drewna, z kątownikami na kazdym boku. Jeszcze ani jeden mi nie uciekł :P
    Z tym kanibalizmem to tez chyba troche przesada, bo z dnia na dzien mam coraz wiecej imago a jedzenie im podaje raz na 4-5 dni.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •