Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: przeławianie owocówek lotnych

  1. #1
    mrmoon
    Guest

    przeławianie owocówek lotnych

    Hej.
    Zakupiłem dziś hodowle msuzek owocówek lotnych. I mam problem, otóż keidyś miałem bardziej "grubą" i mniejruchliwą odmiane. Te teraz są wybitnie lotne, nie wiem jak je przeławiać. Wogóle jak włożyć do terrarium, bo jak narazie to lodówka nie bardzo skutkuje :| otworzyłem i mi drugie tyle co w terra wylądowało, to poleciało. Troszkę porażka...
    Macie jakieś sposoby?

  2. #2
    M.I.R.A.S.
    Guest

    Re: przeławianie owocówek lotnych

    Ja mam dobry sposób

    Na otwór pojemnika w którym są muszki (słoik,butelka) nałóż worek foliowy i niech wleci tam tyle muszek ile potrzebujesz. Nastepnie weź ten worek tak aby było w nim powietrze (wygląda tak jakby w nadmuchanym worku były muszki) i uderzaj w coś twardego. Muszki się ogłuszą ale będą żyć. No i gdy będą leżeć na dnie woreczka to wysyp je czy wyjmij. U mnie to skutkuje


  3. #3
    Vixa
    Guest

    Re: przeławianie owocówek lotnych

    Ja robię podobnie: łapię muszki z pojemnika hodowlanego do pudełeczka po kliszy. zamykam i mocno potrząsam I tak jak pisał miras: muszki są tylko ogłuszone, ale żyją Żadna nie ma szans na ucieczkę

  4. #4
    mrmoon
    Guest

    Re: przeławianie owocówek lotnych

    No odbra, ale ja mam kupny pojemnik hodowlany - czyli taki jak do transportu małych jaszczurek, płazów:
    15x6 cm czy coś koło tego

    I tego nie ma jak do takiej butelki wsadzić :|

  5. #5
    Vixa
    Guest

    Re: przeławianie owocówek lotnych

    Ja pojemnik hodowlany zrobiłam tak: kupiłam w zoologiku małe terrarium, właśnie takie 15/6, zdjęłam tą pokrywkę i nałożyłam na górę siateczkę ( firankę :P ) i na to husteczkę i to poprzyklejałam szczelnie taśmą do boków. Zostawiłam tam oczywiście małą dziurkę przez którą odławiam owocówki pudełeczkiem po kliszy tak jak pisałam wcześniej Na codzień ona oczywiście jest zasłonięta :P

  6. #6
    Arrow
    Guest

    Re: przeławianie owocówek lotnych

    witam,

    zapraszam do mnie u mnie sa nieloty

    co do przelawiania lotnych, to tak jak juz bylo napisane, na pojemnik zakladamy worek foliowy, pojemniczeka zakrywamy rekoma tak zeby zrobilo sie ciemno, muszki same wleca do worka, worek wkladamy do lodowki (na chwile trzeba sobie wypracowac czas) i po sprawie, no niestety zawsze cos tam ucieknie

    drugi sposob bez wkladania worka do lodowki to zrosic delikatnie go w srodku, i muszki razem z ta woda do terra

    a no i bardzo przydatnym urzadzonkiem w terra jest miseczka z kawalkiem banana, muszki beda sie tam gromadzic a zabole szybko naucza sie kojazyc to miejsce z jedzeniem


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •