Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Karaczan Barzylijski i Swierszcz. Kilka Pytan.

  1. #1
    Jachyr1
    Guest

    Karaczan Barzylijski i Swierszcz. Kilka Pytan.

    Witam nie bylo mnie troche czasu bo bylem na wkacjach i w tym czasie dostalem paczke z tymi zwiezakami wlasnie! Tera mam do was kilka pytan. Jezeli chodzi O Swierszcze to jak bedzie lepiej:

    Czy jak wysypie torf na calae podlorze czy dam w miseczce aby skaladaly jaja!?? i pozniej ja gdzies wyjac!? i osobno chodowac mlode?! I czy wystarczy jak wsadzie ich ok 50-60 na poczatek aby zaczac chodowle!?? Chce zaczac je rozmanazac bo mam geka i muysze zaczac bo nie wyrobie na karmowke dla niego!:P

    2 pytanie tyczy sie karaczanow brazylijskich czy warto wogole zaczac je chodowac!? Dostalem ich 6-7 doroslych ok 6-7 cm i nie wiem czy warto zaczynac ich hodowle gdyz jak czytalem to strasznie dlugo trwa rozmnazanie. a jezlei warto to powiedzcie mi czy na cale dno wadac trf czy w miseczce!?

    Temp i wilgotnosc itd znam reszte chcial bym tylko te szczegoly jak polecacie!??


    Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi


  2. #2
    Vixa
    Guest

    Re: Karaczan Barzylijski i Swierszcz. Kilka Pytan.

    A tak w ogóle to może byś nie krzyczał? :>

  3. #3
    Jachyr1
    Guest

    Re: Karaczan Barzylijski i Swierszcz. Kilka Pytan.

    Nie Krzycze tylko to tak z przyzwyczajenia te ! czekam na odpowiedzi bo to dla mnie wazne. pozdrawiam


  4. #4
    Theraphos
    Guest

    Re: Karaczan Barzylijski i Swierszcz. Kilka Pytan.

    dla swierszczy to tylko miseczka a dla karaczanów to najlepiej bez niczego.


  5. #5
    Jachyr1
    Guest

    Re: Karaczan Barzylijski i Swierszcz. Kilka Pytan.

    Ok wiec zrobie tak jak mowisz ze wsadze miseczke i poznije ja wyjme. Tylko chcial bym jeszcze wiedziec w jaki sposob i po czym poznam ze swierszcze zlorzyly tam jaja???? a 2 sprawa to dlaczego do karaczanow nie dawac podlorza???? pozdrawiam i czekam na jak najszybsze odpowiedzi bo nie chce aby podzychaly zwierzaki. Pozdrawiam


  6. #6
    Theraphos
    Guest

    Re: Karaczan Barzylijski i Swierszcz. Kilka Pytan.

    Musisz sie przyjżeć włóknie czy nie ma w nim takich malutkich,podłużnych,białych jajeczek.
    Nie dawac podłoza bo lepiej bez niego mozna utrzymać czystość.

    PS poczytaj archwium


  7. #7
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Karaczan Barzylijski i Swierszcz. Kilka Pytan.

    Lepiej nie rozgrzebywać zawartości pojemnika z jajami u świerszczy. W sumie bardzo łatwo zobaczyć jak samice składają jaja, bo wbijają w podłoże pokładełka, co 2 - 3 tygodnie możesz wymieniać pojemnik (jeśli musisz).

    Co do karaczanów. Również polecam trzymanie bez podłoża. Same wytłaczanki po jajach wystarczą.
    Blaberus rzeczywiście rozwija się bardzo długo. Hodowla ma dobry przerób, kiedy masz wiele samic produkują potomstwo "na bieżąco". Jako karmówkę o wiele bardziej polecam Nauphoeta cinerea, ma jednak i swoje wady (ucieczki i dość mały).


  8. #8
    Jachyr1
    Guest

    Re: Karaczan Barzylijski i Swierszcz. Kilka Pytan.

    Aham Dzikuje za odpowiedzi. Chcial bym tylko jeszcze sie dowiedziec czy jak samice zloza jaja do tych miseczek to czy wyjac ta miseczke i polozyc ja do osobnego pojemnika i czekac na wylkucie mlodych czy zostawic razem z nimi!?? Z gory zaznaczam ze nie bede sprzedawac swierszczy i maja byc ona dla mnie tylko i wylacznie. Aha i chce zastosowac w miseczkach torf terrarystyczny moze byc!?? Z gory dziekuje za odpowiedzi.


  9. #9
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Karaczan Barzylijski i Swierszcz. Kilka Pytan.

    Jeśli tylko dla Ciebie i nie masz dużych potrzeb co do ilości nowych osobników (większy kanibalizm), tomożesz spokojnie zostawiać. Oszczędzisz przy tym miejsce na nowe terrarium.

    Ja stosowałem torf, włókno kokosowe i zwykłą ziemię. Najlepiej sprawdzało się włókno, bo najdłużej utzrymywało wilgoć.
    Przyda Ci się również taki wynalazek:
    http://terrarium.com.pl/forum/read.p...&i=3763&t=3763


  10. #10
    Jachyr1
    Guest

    Re: Karaczan Barzylijski i Swierszcz. Kilka Pytan.

    Czyli na taki pojemniczek-miszeczke polorzyc mam siatke tak!? aham i jeszcze 1 czy miseczka musio byc duza czy wystarczy taka 4cm srednici i 2 cm glebokosci!? jezeli nie to wsadze cos wiekszego! dziekuje za pomoc.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •