Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Lucky Bamboo-co to??{foto}

  1. #1
    nokeg
    Guest

    Lucky Bamboo-co to??{foto}

    w załączniku jest fotka tego czegoś, wygląda jak bambus ale znając życie ktoś mi napisze że to jakaś dracena, moze i to jest dracena, dlatego sie pytam:-) na takim wczymś plastikowym w czym była woda i korzeń tej roślinki pisało Lucky Bamboo czyli w dolniczce:-) tylko bez ziemi, może jakaś odmiana bambusa albo coś, zapłaciłem niecałe 3 zł za 25cm roślinke jeszcze była jakś odmiana kręcona:-) jeśli ktoś wie niech napisze co to jest i jak zrobić żeby ładniej wyglądało i czy można takie coś dać do terraz z gekonem lamparcim??


  2. #2
    Double
    Guest

    Re: Lucky Bamboo-co to??{foto}

    mam pełno tego badziewia, już prawie pół metrowe to jest faktycznie dracena (na forum o roślinach bylo takie haslo na temat co to jest dokladnie) i mozna wsadzic do gekona, jesli bedzie stalo w wodzie lub zastosujesz tzn uprawe hydroponiczna czyli roslinka w roztworze wody z roznymi takimi smiesznymi rzeczami, nie powiem ci dokladnie, lepiej to zrobi pani kwiaciarka ;-) a ta odmiana wykrecona to po prostu za mlodu wykrecona bolesnie roslinka dookola palika


  3. #3
    Double
    Guest

  4. #4
    Łotysh
    Guest

    Re: Lucky Bamboo-co to??{foto}

    Tak, to dracena, a dokładniej dracena Sanderiana. Kilka postów wcześniej było już o tym.


  5. #5
    JakubikF
    Guest

    Re: Lucky Bamboo-co to??{foto}

    tak dracena sanderiana. Możesz wsadzić do ziemi, kiedy wypuści korzenie, a najlepiej uprawiać ją hydroponicznie, tyle że będziesz musiał kupić nawóz w płynie do uprawy hydroponicznej!


  6. #6
    nokeg
    Guest

    Re: Lucky Bamboo-co to??{foto}

    ma jakiś nawóz w domu do kwiatków balkonowych, jak mam to zamontować? w szjlance z wodą i z nawozem?? czy w dolniczce?? jak będzie w wodzie to czy nie ma zagrożenia dla gekona że sie jej napije (tam jest też nawóz), ma ktoś fotke takiego hybrocośtam:-)


  7. #7
    nokeg
    Guest

    Re: Lucky Bamboo-co to??{foto}

    aha jak długo rośnie takie coś??


  8. #8
    Łotysh
    Guest

    Re: Lucky Bamboo-co to??{foto}

    "takie coś" rośnie cały czas, jak większość roślin. >:<


  9. #9
    nokeg
    Guest

    Re: Lucky Bamboo-co to??{foto}

    yyy źle skonstruowałem pytanie, jak szybko taka dracena rośnie:-)? chyba wolniej od bambusa?


  10. #10
    sajder
    Guest

    Re: Lucky Bamboo-co to??{foto}

    Cześć. Roślina ta rośnie dość wolno. Jak ją kupiłem wyglądała tak samo jak Twoja. (W załączniku zamieszczam po miesięcznej hodowli u mnie w domciu). Jak wypuści korzenie mozesz śmiało ją wsadzić do ziemi. Mam drugą w terra z wężami i spisuje się doskonale.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •