Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: BONSAI

  1. #1
    stopa
    Guest

    BONSAI

    Witam...
    Moze troche z innej beczki....ale moze jest ktos wsrod Was kto interesuje sie ta sztuka...a moze jest ktos kto sam prowadzi drzewka??


  2. #2
    Nazer
    Guest

    Re: BONSAI

    siema ja mam od roku jedno drzewko bonsai, nie wiem co to za gatunek ani co to jest na wiosne mam zamiar sam zaczac hodowac bonsai z malutkich debow.
    Pozdrawiam
    Nazer.


  3. #3
    Kunoichi
    Guest

    Re: BONSAI

    sprzedaz jakies bonsai jak wyhodujesz?


  4. #4
    stopa
    Guest

    Re: BONSAI

    A jakie ma listki?.....jest lisciaste? iglaste?

    Ja wlasnie chce zaczac ksztaltowac bonsai, sosne.....o debie tez myslalem, bo pieknie wyglada jesiienia

    Nie ma nikogo wiecej?!?!?!?!??!?!?!??!?!?!


  5. #5
    NukeIt
    Guest

    Re: BONSAI

    Ano jeszcze ja jestem
    Kiedys z irgi robilem bonsai, ale potem musialem wyjechac i mi je rodzinka ususzyla
    Od tamtego czasu nic
    A co do tego debu - jak chcesz wywolac 'ogolne skarlowacenie'? Bo to drzewo raczej duze rosnie i liscie tez ma stosunkowo duze. I jakiej wielkosci mialoby byc docelowo?

    Pozdrawiam serdecznie
    NukeIt

  6. #6
    loktok
    Guest

    Re: BONSAI

    Ja od roku moze poltora staram sie ksztaltowac bonsai z sosny w stylu kaskadowym (kengai), mialem jeszcze jedno w stylu regularnym ale dopadla je przez zime jakas choroba chyba przędziorki i padło, na wiosne zamierzam dolaczyc jeszcze jakies nowe drzewka, raczej iglaste. Pozdrawiam i zycze powodzenia

  7. #7
    snakeman
    Guest

    Re: BONSAI

    ja sie tym troche interesuje, mam nawet jedno samemu wychodowane z buka.teraz opadły mu listki ale na wiosnę moze am wam jakies fajne zdjęcie. polecam kilkuletni dab szypułkowy. szczerze mówiac kiedys myslałem ze bonsai robi sie z nasionka, ale jak przeczytałem coś o tym to zdecydowanie polecam wam kilkuletnie niewysokie drzewka. NukeIt napisał że zrobił z irgi. irga jet rzeczywiście bardzo łatwa, i można z niej zrobić bosai w ciągu nawet pół godziy (poprzez przycięcie i drutowanie). ale trzeba poczekać do jeieni na wzystkie zabiegi bo wtedy na wiosne ma śliczne listki i wygląda perfekt


  8. #8
    Grzechoo
    Guest

    Re: BONSAI

    witam strasznie podobaja mi sie drzewka bonsai ale szczerze mowiac zawsze myslalem ze to jakas strasznie skaplikowana zabawa wiec sie w to nie bawilem. z tego co mowiecie wyglada jakby to nie byla az tak trodne i chyba sprobuje. stad pytanie czy znacie jakies dobre strony o robieniu bonsai?


  9. #9
    Fivkaaa
    Guest

    Re: BONSAI

    To bonsai sie robi z jakiś innych drzewek??8-| Myślałam że to taki gatunek drzewka, jak zacząć od podstaw z tą zabawą??Podajcie jakieś linki, Z góry thx

    pozdro

  10. #10
    D.Z.
    Guest

    Re: BONSAI

    czesc.
    dopiero teraz trafilem na ten post.. ja od kilku lat interesuje sie tą sztuką. w chwili obecnej mam kilka drzewek. glownie fikusy i bukszpan. mialem jeszcze pieknego jalowca syberyjskiego ktorego prowadzilem juz 6 lat, ale niestety nie przetrwal przeprowadzki.....

    D.Z.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •