Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Wątek: Uwaga-Tego nie wiedzieliscie!!!!

  1. #1
    ross
    Guest

    Uwaga-Tego nie wiedzieliscie!!!!

    Bedąc dzisiaj w makro w Szczecinie rozmawialem z pania opiekujaca sie dzialem roslinnym i dowiedzialem sie ze kaktus nie kwitnie!!! To takie ładne to jest pasozyt, a oni to sami robia. Nie to ze ukradlem ale kilka ta pani mi dała do kieszeni(ciiichoo) Wystarczy odciac tylko gore kwiatka polozyc to i to juz sie samo zrobi i bedzie roslo i sie rozmnazalo.


  2. #2
    straku
    Guest

    Re: Uwaga-Tego nie wiedzieliscie!!!!

    Wiedzieliśmy
    Czy to pasozyt - trudno z tym dyskutować. Ponieważ "kolorowe" części kaktusów z marketów i kwiaciarni nie posiadaja chlorofilu i nie sa w stanie przeprowadzić fotosyntezy, muszą posiłkowac się zywicielem. Ale w przeciwieństwie do pasozytów nie niszczą go, przenosząc się na innego zywiciela.
    Pozdowy i sukcesów w odkrywaniu tajemnic przyrody


  3. #3
    Double
    Guest

    Re: Uwaga-Tego nie wiedzieliscie!!!!

    a gdzie tam, bzdet, kaktusy kwitna! wprawdzie nie wszystkie gatunku, ale kwitna i to bardzo ladnie (slowo daje, sama bylam swiadkiem jak mi kuktas zakwitl w szklarence). a te 'kwiatki' co sie kupuje w hipermarketach i innych to oczywiscie sztucznie doczepione suszki albo ww "pasozyty", poniewaz w zwyklych warunkach bardzo trudno doprowadzic kuktasy do kwitnienia.

    a wiecie jak sie rozmnazaja kaktusy?
    nie?
    bardzo ostroznie


  4. #4
    koleś
    Guest

    Re: Uwaga-Tego nie wiedzieliscie!!!!

    Mi pewien gatunek kaktusa keitnie co roku a przez lato(kiedy to kwitnie) stoi na balkonie

    P.S. a można wziąć sobie jakieś "szczepki" tych "pseudopasożytów"????

  5. #5
    king
    Guest

    Re: Uwaga-Tego nie wiedzieliscie!!!!

    double masz racje mi np. kwitla opuncja


  6. #6
    mordd
    Guest

    Re: Uwaga-Tego nie wiedzieliscie!!!!

    E tam trudno - kilkadziesiąt gatunków kwitnie mi co roku. Warunkiem jest spoczynek zimowy i znajomość rytmu rozwojowego (wbrew pozorom jest różny). Sporo jest bardzo łatwo kwitnących gatunków.

  7. #7
    mordd
    Guest

    Re: Uwaga-Tego nie wiedzieliscie!!!!

    Nic ci się nie będzie rozmnażało i nie wystarczy położyć - powiedz pani w sklepie żeby poszła pracować do warzywniaka. A jeśli nie potrafisz szczepić kaktusów i nie masz odpowiednich podkładek do szczepienia to od razu wywal do kosza ten prezent bo do niczego ci się nie przyda.

  8. #8
    ross
    Guest

    Re: Uwaga-Tego nie wiedzieliscie!!!!

    mordd cos mi sie wydaje ze mi zazdroscisz i dla tego tak piszesz. To jest pasozyt a nie jaas tropikalna roslinka kolo ktorej trzeba biegac. Ale obiecuje ci ze jak sie okaze ze to sie przyjelo to bedzeisz pierwsza osoba ktora sie o tym dowie i dostanie foto cieszysz sie


  9. #9
    mordd
    Guest

    Re: Uwaga-Tego nie wiedzieliscie!!!!

    "TO" jest bezchlorofilową formą Gymnocalycium mihanovichii lub podobną - produkuje się "TO" w milionach na całym świecie i taki z tego rarytas jak z koziej dupy waltornia. Jest to bezchlorofilowa forma popularnego kaktusa (kilka gatunków takie tworzy więc może masz inny - wszystkie są popularne). Nie da się go utrzymać przy życiu bez szczepienia na podkladce, którą zapewne jest w tym przypadku Hylocereus sp. - równie popularna roślina używana przez większość firm ogrodniczych, choć jest nietrwała i po kilku sezonach zamiera a z nią zamiera i reszta.
    Wyjechałeś z wielkim hukiem z informacją, która jest oczywista chyba dla każdego, kto miał choć raz w życiu w ręku jakąkolwiek gazetę ogrodniczą - dowolny szmatławiec. W dodatku większość twojej informacji jest nie prawdziwa bo kaktusy kwitną, w dodatku większość robi to już w młodym wieku i bardzo łatwo. I nie ekscytuj się tak bo informację, że NIE wystarczy położyć można łatwo sprawdzić - szkoda czasu i roboty - wywal te śmietki.

    Masz na wszelki wypadek: http://www.kaktusy.nets.pl/rozmnazanie.html#szczepienie

  10. #10
    mordd
    Guest

    Re: Uwaga-Tego nie wiedzieliscie!!!!

    Tu masz trzy formy szczepione G. mihanovichii u mnie na oknie - widać kwiaty bo nawet te bezchlorofilowe kwitną łatwo. Jedna jest normalna - tzn. zielona, druga fioletowa, a trzecia "variegata " w wersji czerwonej (są i w innych).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •