Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pomozecie mi zidentyfikować pewną roślinę?

  1. #1
    Double
    Guest

    Pomozecie mi zidentyfikować pewną roślinę?

    kiedyś dostałam w prezencie bardzo ladna roslinke, ktora juz trzymam od pewnego czasu. niewiem niestety co to jest wydaje mi sie ze to jakas peperomia, a moze nawet 'prawdziwy; pieprz??? ma owalne, ciemnozielone, duze, blyszczace i grube liscie. te liscie wyrastaja z dlugich, twardych pedow. trzymam ja w zasadzie tak samo jak peperomie. co to? czy moge 'to' doprowadzic, zeby wydalo owoce??

    i mam tez pewna smieszna ciekawostke - w marcu zeszlego roku posadzilam sobie, w zasadzie dla zabawy, nasiono awokado. teraz to awokado - trzymane nieco brutalnie, bo miejscu chlodnym - ma ponad metr wysokosci i wiele wieeeeelkich lisci i non-stop wypuszcza nowe! taki fuks. czy tez macie jakies niezwykle rosliny, wyhodowane przypadkowo poprzez wyrzucenie nasionka? (ja mam tez np jabłko w jucce DD)


  2. #2
    koleś
    Guest

    Re: Pomozecie mi zidentyfikować pewną roślinę?

    Ja też wsadziłem pestke awokado do ziemi!!!!!!!!!
    i zaczęło kiełkować dopiero po paru miesiącach:P:P
    i rosło dosyć szybko ale był tylko pień i liście co mnie wkurzało:/:/
    więc jak urosło dosyć duże to obciąłem gdzieś w połowie i (teraz się wkurzyłem) wyrosła zaś jedna gałąź lekko z boku starego pnia.
    więc po paru miechach zaś obciąłem i stał się cud wyrsły dwie gałęzie, ale ogólnie fajna roślinka i patyczaki indyjskie mi ją wtranżalały jak nie miałem nic innego:P:P:P

  3. #3
    Double
    Guest

    Re: Pomozecie mi zidentyfikować pewną roślinę?

    ja swoje awokado polozylam wlasciwie na gazie w sloiku (tak jak sie hoduje np fasolke), i wykielkowalo po...miesiacu! z takich roslinke jadalnych mam tez mnostwo daktyli (bardzo ladnie kielkuja i rosna, ale nasionko trzeba starannie oczyscic i 'opilowac' papierem sciernym - to wspomaga kielkowanie), a kiedys mi wyrosla nawet cytrynka! swietna zabawa. kombinowalam tez z melonem, arbuzem i figa, ale nie wszylo :]


  4. #4
    MadRabbit
    Guest

    Re: Pomozecie mi zidentyfikować pewną roślinę?

    Mnie udalo sie wychodowac opuncje ,tak to jest jak cos nie bardzo smakuje to sie pluje do doniczki) jak na razie mam mala ferme opuncji.Awokado zjadl mi kiedys patyczak po tym jak sie uwolnil z terra,2 tygodni nie moglem go znalez- znalazlem jak awokado zamieniklo sie z sito...)


  5. #5
    Łotysh
    Guest

    Re: Pomozecie mi zidentyfikować pewną roślinę?

    mi wyrosła marakuja, ale uwaga ona rośnie jak szalona i co chwilke trzeba ją przycinać , poza tym też wyrosło opuncje, eukomisy i awokado (ale latem wyjechałem i uschło <


  6. #6
    Double
    Guest

    Re: Pomozecie mi zidentyfikować pewną roślinę?

    jak wyglada marakuja??? tzn jej roslina. a co to sa eukomisy??


  7. #7
    Łotysh
    Guest

    Re: Pomozecie mi zidentyfikować pewną roślinę?

    marakuja to inaczej męczennica (Passiflora) ma niesamowite kwiaty. Eukomis to taka roślina cebulowa, mająca biały, walcowaty kwiatostan z rozetką liśći na szczycie (coś jak u szachownicy cesarskiej)


  8. #8
    Double
    Guest

    Re: Pomozecie mi zidentyfikować pewną roślinę?

    no tak, przeciez dobrze znam te rosliny ;-) ale myslalam ze eukomisa masz ze sposobu 'spluniecie pestki'


  9. #9
    Łotysh
    Guest

    Re: Pomozecie mi zidentyfikować pewną roślinę?

    hehe nie nie


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •