Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Trzykrotka ??

  1. #1
    rysiosz
    Guest

    Trzykrotka ??

    Siema wszystkim !
    Chciałem się spytać czy nie macie zdjęć trzykrotek, bo mam taką roślinke to wygląda taka duża i wygląda jakby konicznynki wyrastywały jej z łodyki wygląda jak drzewko szczęścia ?? Jak się nie da dać do załącznika wysyłajcie na e-mail rysiosz@interia.pl :]


  2. #2
    koleś
    Guest

    Re: Trzykrotka ??

    to raczej nie jest trzykrotka, trzykrotka ma budowę zbliżoną do bluszczy, lecz liście ma podobne do babki lancetowej (czy jakoś tak):P:P:P(jedyna roślina z jaką mi się jej liście skojarzyły) lecz są szersze i nie widać na nich zbytnio unerwienia
    jest to roślina pospolita i napewno znajdziesz ją na szkolnym parapecie
    Poprpś panią (pana) zbioli aby ci ją wskazał (powinien wiedzieć co to jest trzykrotka)

    pozdrawiam Mariusz

  3. #3
    mordd
    Guest

    Re: Trzykrotka ??

    Mnie się "koniczynki" kojarzą jedynie ze szczawikami (Oxalis). Chyba, że te koniczynki to niezbyt dosłownie......? Czy to jest jakiś sukulent (skoro jak drzewko szczęścia)?

  4. #4
    Łotysh
    Guest

    Re: Trzykrotka ??

    zgadzam się z mordd'em to musi być szczawik bo nic innego pokojowego nie przypomina koniczyny, no chyba ze eonium ale to już trzeba mieć niezłą wyobraźnię . Niestety moje szczawiki wyrzuciła starsza do kubła bo mówiła że zwiędły a one zaczęły tylko wschodzić w stan spoczynku.... (((((


  5. #5
    mordd
    Guest

    Re: Trzykrotka ??

    A powiem ci, że mnie też eonium przyszło do głowy ale uznałem to za zbyt daleko idace skojarzenie..... może jednak?

  6. #6
    Łotysh
    Guest

    Re: Trzykrotka ??

    hehe może ))))


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •