Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Nawozy..

  1. #1
    Fredomirek
    Guest

    Nawozy..

    Witam!
    Czy są jakieś nawozy którymi mógłbym nawozić swoje rośliny w terrarium, są chyba takie nawozy naturalne których się nie da przdawkować itp. tylko, że nie wiem czy one nie zaszkodzą Rzekotką? I znacie jakiś konkretny ? Coś ostatnio Scpindapsus mi kiepsko rośnie i czasami się liście zwijają

    Proszę o doradzenie co z tymi nawozami.

    Pozdrawiam, Piotr

  2. #2
    Łotysh
    Guest

    Re: Nawozy..

    najlepsze są pałeczki nawozowe


  3. #3
    mordd
    Guest

    Re: Nawozy..

    Jeszcze lepsze, bezpieczniejsze i trwalsze są nawozy otoczkowane. Stosujesz raz do roku i masz z glowy - nawóz uwalnia się stopniowo i w małych dawkach więc nie przenawozisz i nadwyżki nie będą się wydostawały poza doniczkę. Najlepszy jest OSMOCOTE, ale jest kilka innych (spory wybór w OBI).

  4. #4
    mordd
    Guest

    Re: Nawozy..

    ..... a jeśli chodzi o scindapsus to niewątpliwie podsycha, albo ma za sucho, albo za mokro i zagniły mu korzenie (i nie może czerpać wody). Wybij z doniczki i sprawdż, w razie czego obetnij i zrób sadzonki.

  5. #5
    Fredomirek
    Guest

    Re: Nawozy..

    ok a włąsnie wiem, że jak sie odetnie kawałek Scindapsusa to sie wsadza do wody puszcza korzonki i potem do ziemi a mozna od razu do ziemi?

    Pozdrawiam, Piotr

  6. #6
    mordd
    Guest

    Re: Nawozy..

    Mozna spokojnie, tylko nie przelewaj bo pognija. Najlepiej na poczatku do mniejszej (przyciasnej nieco) doniczki a potem przesadzic.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •