Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Dzbanecznik

  1. #1
    iron_spider
    Guest

    Dzbanecznik

    co zrobic zeby dzbanecznik mial dzbanki???


  2. #2
    Matiik
    Guest

    Re: Dzbanecznik

    w okresie zimowym wszystkie rosliny (takze owadożerne) przechodzą czas spoczynku stają sie mniejsze , ich wzrost sie spowalnia potrzebują mniej wody i związków organicznych oraz wymagają nieco nizszej temperatury. W przypadku dzbaneczników okres odpoczynku zimowego objawia sie niewytwazaniem przez ten gatunek pulapek-w tym wypadku dzbanków , podczas gdy u innych gatunków np. rosiczek ( nie wszystkich gatunków) następuje na zime całkowity zanik czesci naziemnej.
    Co masz zrobić??;

    Otóż poczekaj do wiosny zapewnij dzbanecznikowi dostatek much (jak juz bedzie mial dzbanki) i przede wszystkim zapewnij mu odpowiednią(bardzo wysoką) wilgotnosc i temperature wiosną i latem okolo 25*C .

    Takie sa wyniki moich obserwacji poparte zresztą informacjami z książek ,ale mimo wszystko specem jakims nie jestem także jesli sie pomyliłem to prosze mnie naprostować

    Jaki masz konkretnie gatunek dzbanecznika? bo jest ich kilka ale o ile sie orientuje to w polsce dostępne sa głównie Nephetes sp. i jego krzyżówki a one miedzy sabą niewiele różnią sie wymaganiami. Byc moze jednak Tobie udalo sie zdobyc cos innego zadszego , a wtedy warunki uprawy moga sie nieco róznic.

    Pozdrawiam

    Mateusz

  3. #3
    malaazazella
    Guest

    Re: Dzbanecznik

    Nie wiem czy wiesz, ze dzbaneczniki potrzebuje bardzo wysokiej wilgotnosi powietrza dochodzacej do 100%, wiec najlepiej zamknac je w terrarium. Poza tym napisales, ze trzymasz go w niezbyt oswietlonym miejscu. To blad. Dzbanecznik potrzebuje bardzo duzo swiatla, ale najlepiej rozproszonego. Poza tym wymagaja one wyrownanej temperatury przez caly rok ok. 18 - 30stopni .
    Jesli masz malo dzbankow moze to byc tez wina podloza. Jesli jest ono zbyt bogate w skladniki lub nawozone, dzbanki nie zawiazuja sie. Najlepsze podloze dla dzbanecznikow to mieszanka dla epifitow (torf, liscie, rozdrobniona kora, kawalki wegla drzewnego, piasek) albo cos w tym stylu. Podlewaj srednio intensywnie.
    Jak masz jeszcze jakies pytania to napisz
    asiarek@interia.pl

  4. #4
    iron_spider
    Guest

    Re: Dzbanecznik

    ja go trzymalem teraz przestawilem na okno, a jak bede podlewal azotem rozcienczonym w wodzie to cos da???


  5. #5
    Szymon_czarodziej
    Guest

    Re: Dzbanecznik

    nie podlewaj azotem !!! zadnym nawozem !!! zabijesz i wysuszysz go szybciutko ... Tak jak juz napisano, zapewnij duzo rozproszonego swiatla i zwieksz wilgotnosc... Zadna tozlina owadozerna nie moze otrzymac nawozu, przeciez potrzebny azot pobiera z owadów, tak jest zaprojektowana ewolucyjnie.


  6. #6
    iron_spider
    Guest

    Re: Dzbanecznik

    ale ona nie moze pobierac z owadow poniewaz nie ma dzbankow;/a jak mam jej zapewnic wysoka wilgotnosc??, do pajakow nie dam, a w pokoju nie da sie jakos zwiekszyc wilgotnosci???


  7. #7
    dr Robert
    Guest

    Re: Dzbanecznik

    Mała uwaga: Nephentes sp. to nie gatunek ! To znaczy, że do Polski dzbaneczniki o nieokreślonej nazwie gatunkowej, po prostu roślina należąca do rodzaju Nephentes bez oznaczenia gatunku. Czy w szkołach jest jeszcze biologia ? .


  8. #8
    dr Robert
    Guest

    Re: Dzbanecznik

    Dzbanecznik nie potrzebuje w ogóle nawożenia. Szybka droga na jego wykończenie: trzymać w suchym pomieszczeniu, nawozić i wrzucać dużo much jak już będzie miał dzbanki.


  9. #9
    iron_spider
    Guest

    Re: Dzbanecznik

    a co mam zrobic jak juz beda dzbanki i zeby roslina ich nie stracila???


  10. #10
    mordd
    Guest

    Re: Dzbanecznik

    zacznij od sprawdzenia informacji na temat konkretnego gatunku - dzbaneczniki sa trudne w uprawie i kapryśne - jesli masz (lub planujesz mieć) gatunek botaniczny to musisz stosować się dokładnie do zaleceń dla danego gatunku - z ich uprawą mają problemy również ogrody botaniczne - niestety rozmnażanie in vitro jest tak tanie i łatwe, że do sklepów trafiają tony roślin, których nie da się utrzymać przy życiu. Jeśli zakup jest dopiero w planach postaraj się zdobyć jednego z mieszańców (najlepiej o oznaczonej nazwie odmianowej) - są o wiele łatwiejsze w uprawie i tylko w ich przypadku można stosować podane przez moich poprzedników i w popularnej literaturze zalecenia...........

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •