Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Sadzenie epifitów - Guzmania

  1. #1
    Fredomirek
    Guest

    Sadzenie epifitów - Guzmania

    Witam!
    Dzisiaj kupiłem w Castoramie niewielką guzmanię, nie mam aktualnie mchu a chciałbym ją zasadzić na pniu w górnej częsci terrarium. Niestety jest zima - nie mam mchu.. czym mógłbym jeszzce obłożyć jej korzenie na gałęzi?

    Pozdrawiam, Piotr

  2. #2
    Szpila
    Guest

    Re: Sadzenie epifitów - Guzmania

    na http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=polecamy&jezyk=pl jest specjalna ziemia do epifitów/storczyków, a w kwiaciarni lub też castoramie chyba też powinno być w OBI zreszta chyba tez

  3. #3
    mordd
    Guest

    Re: Sadzenie epifitów - Guzmania

    Długie włókno kokosowe, kawałki gąbki oazis do kwiatów żywych, albo torfowa doniczka jiffy - (są w obi). Ta ostatnia najwygodniejsza - potem można spokojnie obłożyć ją mchem....

  4. #4
    Fredomirek
    Guest

    Re: Sadzenie epifitów - Guzmania

    Mordd dzięki, ale tak jak piszesz "potem można obłożyć ją mchem" a ja szukam czegoś zamiast mchu Ale dzięki, zobacze czy coś z tego znajde

    Pozdrawiam, Piotr

  5. #5
    Sułek
    Guest

    Re: Sadzenie epifitów - Guzmania

    kup w obi palik-podpórkę do kwiatkow owinięty włóknem kokosowym
    zerwij włókno i użyj go do owinięcia bryły korzeniowej


  6. #6
    mordd
    Guest

    Re: Sadzenie epifitów - Guzmania

    Można ale nie trzeba))))) To jest doniczka zrobiona z prasowanego torfu w cienkiej siatce z tworzywa sztucznego - z mchem lub włóknem ładniej by wyglądało...

  7. #7
    Fredomirek
    Guest

    Re: Sadzenie epifitów - Guzmania

    Rzeczywiśćie Sułek doby pomysł tylko, że u nas nie ma w Poznaniu OBI - straszne. Na szczęście jest Castorama a tam widziałem ostatnio te paliki

    Dzięki wszystkim za pomoc!!

    Pozdrawiam, Piotr

  8. #8
    Szpila
    Guest

    Re: Sadzenie epifitów - Guzmania

    przeciez te paliki mozna dostac nawet w kwiaciarni [ostatnio widzialem w sklepie spożywczym :P]

  9. #9
    Łotysh
    Guest

    Re: Sadzenie epifitów - Guzmania

    ej a po co robić takie mecyje, guzmania znacznie lepiej wygląda posadzona na dnie terra, mimo że jest epifitem, radze ci tam dać (na gałezie) oplątwy.


  10. #10
    Fredomirek
    Guest

    Re: Sadzenie epifitów - Guzmania

    Bo ja wiem.. mi się wydaje, że łądniej wygląda na gałęzi (już posadziłem), zresztą u góry w terrarium było dosyć pusto (dno mam zagospodarowane) więc postanowiłem posadzić jakiegoś epifitka

    Pozdrawiam, Piotr

    P.S. Z oplątwami (Tillsandia? --> o te chodzi ;P?) byłby problem z dostanienm, a z Biofila nie chce mi się sprowadzać bo za daleko, a przesyłka za droga

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •