Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Rośliny do wilgotnego terrarium..

  1. #1
    Fredomirek
    Guest

    Rośliny do wilgotnego terrarium..

    Witam!

    Mam dwa pytanka co do roślin.

    1) Jaka roślina po posadzeniu na lądzie, gdy się rozrośnie i wejdzie na powierzchnię wody będzie się dobrze rozwijać? Czy Scindapsus będzie dobry? Nie zgnije?

    2) Jakie polecacie rośliny do wilgotnego,ciepłego w dzień terrarium (w nocy kilka stopni mniej) aby się wspinał po korzeniu wysokim? Oprócz scindapsusa

    Pozdrawiam, Piotr

  2. #2
    KORSAKOW
    Guest

    Re: Rośliny do wilgotnego terrarium..

    jest taką którą posadzisz w wodzie a ona wyjdzie na korzeń

    to Anubias w wileu odmianach ;-)

    do nabycia w sklepach akwarystycznych


  3. #3
    Fredomirek
    Guest

    Re: Rośliny do wilgotnego terrarium..

    Pomóżcie ludzie!? Nikt sie nie zna na roslinkach ? No no no..

    P.S. Dzięki za rade Korsakow

    Pozdrawiam, Piotr

  4. #4
    Łotysh
    Guest

    Re: Rośliny do wilgotnego terrarium..

    syngonium, ona może rozrastać się nad powierzchnią, wypuszczając do wody korzonki , możesz też posadzić zielistki ale nie na stałe


  5. #5
    Fredomirek
    Guest

    Re: Rośliny do wilgotnego terrarium..

    Nad Syngonium już myślałe, ostatnio widziałem ładne u koleżanki takie rozrośnięte bo w marketach to sprzedają takie skupione sadzonki.. Co to zielistka ;P? I dlaczego nie na stałe?

    Pozdrawiam, Piotr

  6. #6
    Łotysh
    Guest

    Re: Rośliny do wilgotnego terrarium..

    zielistka (Chlorophytum) to taka trawka której sadzonki piknie rosną w wodzie, ale po osiagnięciu pewnych rozmiarów nie nadaja się do trzymania w wodzie zresztą sam zobaczysz =]


  7. #7
    Fredomirek
    Guest

    Re: Rośliny do wilgotnego terrarium..

    a przycinanie nic nie da :>?

  8. #8
    Fredomirek
    Guest

    Re: Rośliny do wilgotnego terrarium..

    Ooo poszukalem sobie fotek .. czy to jest co rosnie w prawie wszystkich domach ? Mam to w domku i to puszcza te sadzonki mlode na takich galazkach dlugich i cienkich tak? A te sadzonki to pod woda czy na wodzie?

  9. #9
    Łotysh
    Guest

    Re: Rośliny do wilgotnego terrarium..

    tak, to ta roslinka, należy ją tak umiejscowić aby w wodzie były tylko korzenie, bo jak całłą zanużysz to zgnije i będzie źle ale długo się jeszcze zastanawiałem nad tymi roślinami i chyba możesz zrobić tam małą mnożarke, chodzi o to że wtykasz tam sadzonki one się tam ukorzeniają i gdy już się bardzo dobrze uorzenią sadzisz do doniczki lub terrarium do takich sadzonek najlepsze są plektrantusy, zielistki, syngodnium, maranty, kalateje, nagraby i coś tam się jeszcze zjandzie


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •