Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Scindapsus pictus - skąd?

  1. #1
    Fredomirek
    Guest

    Scindapsus pictus - skąd?

    Witam!
    Wiecie gdzie mógłym zdobyć tą roślinę? Niestety w pobliskich kwiaciarniach nigdzie nie ma, nawet nie mam od kogo wziąć "odnóżki" :/

    Pozdrawiam, Piotr

  2. #2
    Łotysh
    Guest

    Re: Scindapsus pictus - skąd?

    no co ty, mieszkasz w Poznaniu, mieście majacym największą Palmiarnię w Polsce, zobacz tam, napewno tam sprzedają jakieś kwiatki.


  3. #3
    Fredomirek
    Guest

    Re: Scindapsus pictus - skąd?

    Eh.. byłem ale cała Palmiarnia jest obrośnięta zwykłym Scindapsusem tzn. tym zielonym, a S. pictus nigdzie nia ma

    Pomocy ludzie!!

  4. #4
    mordd
    Guest

    Re: Scindapsus pictus - skąd?

    To cholerstwo jest chyba najpopularniejszą rosliną doniczkową! Pierwsze z brzegu biuro/biblioteka/urzad a znajdziesz kopę roślin. Nie wierzę, że nie ma w palmiarni - może w ciemniejszych miejscach liście nie wybarwiają się i nie widzisz...... W tej chwili w uprawie jest kilkanaście odmian o liściach różnej wielkości i w kilku kolorach - w dowolnym markecie jest kilka do wyboru........

  5. #5
    Fredomirek
    Guest

    Re: Scindapsus pictus - skąd?

    mordd czy na pewno wiesz o co mi chodzi? Mi chodzi o ten gatunek http://www.calpoly.edu/~envhort/OH32...tin_pothos.jpg a nie o tego częstego Scindapsusa któego rzeczywiście można spotkać wszędzie

    Zerknij na tą fotkę i porówna j że te białe plamy są białę a nie żółtawe jak przy zwykłym i mają zuełnie inny kształt Można zauważyć również różnice w kształcie liści.

    Pozdrawiam, Piotr

  6. #6
    mordd
    Guest

    Re: Scindapsus pictus - skąd?

    Trzeba było sprecyzować potrzeby))) Ta roślina ma kilkadziesiąt odmian, u nas dostepne jest paręnaście. Szukasz : Scindapsus pictus 'Argyraeus'. Jest w ofercie OBI (jak zawsze). Można zdobyć ze sklepu, lub podebrać komuś, ktuo już kupił. Ta odmiana (jak wszystkie nowości) jest chroniona patentem i nie może być rozmnażana przez firmy inne niż holenderska (i tu zaćma, nie mam katalogu i nie pamiętam nazwy firmy....). W każdym razie ta firma ma wyłączność na jej reprodukcję....... katalog ma tytuł"Flower plants from Holland' - jest wydawany co roku, do dostania na wystawie roślin "Zieleń to życie" - tam masz wykaz wwszystkich nowości wprowadzanych na polski rynek - twoja roślina była tam niedawno........

  7. #7
    Fredomirek
    Guest

    Re: Scindapsus pictus - skąd?

    No fajowo a w Poznaniu oczywiście OBI nie ma ( Ja to mam pecha..

    Sprecyzowałęm potrzeby pisząc w topicu Scindapsus pictus

    Co robić :/? (oprocz pojechania do innego miasta do OBI)

    Pozdrawiam, Piotr

  8. #8
    mordd
    Guest

    Re: Scindapsus pictus - skąd?

    Odszczekuję! Sprecyzowałeś))) Odmian nie moźna mnożyć i sprzedawać, ale podstawowy gatunek owszem. Przed chwilą znalazem info, źe masz go pod nosem w kolekcji palmiarni - myślę, źe bez trudu wycyganisz sadzonkę))))))

  9. #9
    Sułek
    Guest

    Re: Scindapsus pictus - skąd?

    u mnie na zamówienie bez problemu ...
    latem stoją po 6-8 zł za doniczkę i nikt qrna nie kupuje!
    włąśnie dziś są robione nowe sadzonki.....


  10. #10
    Fredomirek
    Guest

    Re: Scindapsus pictus - skąd?

    mordd dzieki, moze rzeczywiscie nie spojrzalem jak lazilem po Palmiarni ale powiedz mi skad to wiesz ze w Palmiarni jest ?

    Sułek na pewno Scindapsus pictus? Nie przypadkiem zwykły Scindapsus? :>
    A jeśli to jest S. pictus to jak będziesz miał za dużo bo nikt nie będzie chciał kupić to podeślij jednego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •