Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: roślina do terra z lampartami

  1. #1
    Emoman
    Guest

    roślina do terra z lampartami

    co można posadzić w terra z lampartami? czy moga to być np. nie kłujące kaktusy?


  2. #2
    FiGo
    Guest

    Re: roślina do terra z lampartami

    HEJ !!!
    Każda roślina pasuje oprócz kaktusów i trujących roślin

    Pozdr. Paweł

  3. #3
    nosens
    Guest

    Re: roślina do terra z lampartami

    Figo niestety musze powiedziec ze sie myslisz.Do terrarium z gekonami gdzie panuje wilgotnosc rzedu 40 proc nadaja sie tylko sukulenty,gdyz inne zbyt dlugo takich warunkow nie wytrzymaja.Ja w swoim mam Grassula"hobbit" i litopsy.Komponuja sie ladnie z piaskowcem,i imituje ichnaturalne srodowisko


    ....pozdrawiam

  4. #4
    Łotysh
    Guest

    Re: roślina do terra z lampartami

    u swojego geczka, trzymam też "hobbit'y" oraz ceropegię Wooda


  5. #5
    nosens
    Guest

    Re: roślina do terra z lampartami

    Łotysh,jaka temperature masz w terra?Bo moj hobbit jest blisko zarowki zaczal marniec(marszczyc sie).Moze robie cos zle...co moze byc powodem ?z gory dzieki

  6. #6
    Łotysh
    Guest

    Re: roślina do terra z lampartami

    chyba właśnie ta bliskość, minimalna odległość od (np. 45Wżarówki) to 20-30cm. ale powodem może też być podlewanie, gdyż mimo ze to sukulent to w warunkach terraryjnych raczej nie ma jak przechodzić okresu spoczynku i trzeba go podlewać, najlepiej raz w tygodniu. mimo ze w książkach podają iż sukulenty mogą wytrzymać pare tygodni bez podlewania ale wtedy właśnie marszczą się, i z wlasnego doświadczenia wiem ze jeśli nie dasz go do chłodnego pomieszczenia to podlewaj przez cały rok tak samo , pozdrówka
    PS-ja miałem coś podobnego, podlałem go sowicie i następnego dnia był już jędrny (bez skojażeń )


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •